اجرای طرح بانوی سالم و بانشاط در دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :
اجرای طرح  بانوی سالم و بانشاط در دانشگاه فردوسی مشهد

پيرو تصميم كميته بانوان دانشگاه فردوسی مشهد و تأييد مسئولان دانشگاه، با هدف تلاش براي توجه جامعه بانوان دانشگاه (اعضای هيئت علمی و كاركنان) به بهبود وضعيت سلامت جسمی، تيمی متشكل از رييس مركز بهداشت دانشگاه، مشاور ورزشي بانوان دانشگاه و کارشناسان آموزش دیده براي انجام آزمايش قند خون و فشار خون، ارائه مكمل ويتامين D و آموزش حركات اصلاحی به صورت رايگان به واحدها و دانشكده هاي مختلف دانشگاه فردوسی مشهد اعزام خواهد شد.

دکتر اعظم انصاری مشاور اموربانوان دانشگاه فردوسی مشهد در توضیح این مطلب بیان داشت: در راستای اجرای مصوبات کمیته بانوان دانشگاه فردوسی مشهد و با عنایت به تأکید رئیس دانشگاه مبنی بر توجه ویژه به وضعیت سلامت جامعه بانوان دانشگاهی با تصویب کمیته بانوان دانشگاه از روز شنبه 9 بهمن ماه تیمی متشکل از رییس مرکز بهداشت و درمان دانشگاه، مشاور ورزشی بانوان دانشگاه و با همراهی تعدادی از کارشناسان و دانشجویان آموزش دیده در این حوزه با مراجعه به معاونت ها، مراکز و دانشکده های دانشگاه اقدامات زیر را به صورت رایگان برای بانوان محترم (اعضای هیأت علمی و کارکنان) انجام خواهند داد:

تست قند خون

تست فشار خون

ارائه مکمل دارویی ویتامین D

آموزش حرکات اصلاحی

مشاور اموربانوان دانشگاه فردوسی مشهد در ادامه افزود: انجام این اقدامات از آنجا در دستور کار قرار گرفت که بررسی ها نشان می دهد تعداد زیادی از بیماری‌های قلبی و عروقی که یکی از عوامل مرگ ‌ومیر زنان به‌ شمار می‌روند، ناشی از بیماری‌هایی مانند دیابت و فشار خون است. همچنین کمبود ویتامین D کمبود شایعی در کشور به‌ویژه در بین زنان است و با ارائه مکمل دارویی می توان بخشی از این کمبود را جبران نمود. ضرورت آموزش حرکات اصلاحی نیز از آن جهت است که بخش قابل توجهی از ساعات شبانه روز همکاران محترم در محیط دانشگاه سپری می گردد و نشستن های طولانی مدت در محیط کار آسیب های جدی به سلامت عزیزان در دراز مدت وارد می سازد. انجام برخی حرکات ورزشی که می توان در محیط کار دقایقی به آن پرداخت می تواند یکی از راهکارهای جلوگیری از این آسیب ها باشد.

وی در پایان ضمن آرزوی مشارکت گسترده بانوان در اجرای این طرح اظهار داشت در صورت کسب نتایج مورد انتظار و استقبال بانوان گرامی از اجرای طرح، کمیته بانوان دانشگاه درصدد برنامه ریزی برای اجرای طرح های گسترده تر در سال آینده می باشد.

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار