دیدار رئيس دانشگاه كابل و هيات همراه با دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :
دیدار رئيس دانشگاه كابل و هيات همراه  با دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد

دكتر حمدالله فاروقي رئيس دانشگاه كابل و مشاور رئيس جمهمور افغانستان و هيات همراه در روز پنجشنبه 7 بهمن ماه 1395 با دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد دیدار و گفتگو نمود.

در این دیدار که دکتر هاشمی معاون آموزشی دانشگاه ، دکتر واحدیان مدیر همکاریهای علمی بین المللی و امور دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه فردوسی مشهد و دكتر حمدالله فاروقي رئيس دانشگاه كابل و مشاور رئيس جمهمور افغانستان ، رضوانی عضو شورای علمای شيعه افغانستان و عضو شورای اخوت افغانستان و راحل شاعر و نويسنده کشور افغانستان حضور داشتند ، دکتر کافی ضمن خیر مقدم بر مشترکات دو کشور دوست و همسایه ایران و افغانستان تاکید کرد: مشترکات دو کشور باعث همکاری خوب دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه کابل شده است .

دکتر کافی ضمن برشمردن توانایی های دانشگاه افزود : دانشگاه فردوسی مشهد آمادگی دارد همکاری های خود را از طریق ایجاد شعبه ای در دانشگاه کابل با این دانشگاه افزایش دهد.

دكتر حمدالله فاروقي رئيس دانشگاه كابل و مشاور رئيس جمهمور افغانستان نیز در این دیدار با اشاره به انتخاب مشهد بعنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام از حضور در دانشگاه فردوسی مشهد ابراز خرسندی کرد و افزود ما با خراسان بزرگ مشترکات فرهنگی بسیاری داریم و مشهد در راس ارزشهای دینی و تاریخی است .

وی اظهار داشت: مشهد در طول تاریخ قبل و بعد از اسلام خوب نقش آفرینی کرده است. رئیس دانشگاه کابل ابراز امیدواری کرد با توجه به مشترکات فرهنگی و زبانی و با توجه به حضور دانشجویان کشور افغانستان در دانشگاه فردوسی مشهد و گسترش همکاری های دوجانبه شاهد رشد و ارتقاء سطح آموزش عالی افغانستان باشیم. و

رئيس دانشگاه كابل و مشاور رئيس جمهمور افغانستان همچنین به امکان تدریس اساتید دانشگاه فردوسی مشهد و حضور آنان در دانشگاه کابل اشاره کرد.

رضواني عضو شوراي علماي شيعه افغانستان و عضو شوراي اخوت افغانستان نیز در این جلسه با تشکر فراوان از دانشگاه فردوسی مشهد و نقش این دانشگاه در تحصیل فرزندان کشور افغانستان آرزو کرد این جلسات تداوم داشته باشد تا بتوان به امر آموزش عالی کمک کرد.

دکتر هاشمی معاون آموزشی دانشگاه فردوسی مشهد نیز انتخاب مشهد در سال 2017 بعنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام را زمینه ای برای تقویت روابط دو دانشگاه دانست.

همچنین در این جلسه به زمینه های همکاری در ایجاد دوره های مشترک در حوزه ادبیات، تاریخ، جاده ابریشم و نسخ خطی و راه اندازی دوره های مجازی و همچنین دوره های بازآموزی استادان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی کشور افغانستان در رشته های علوم انسانی و فنی مهندسی اشاره گردید.

همچنین در پایان نشان های دانشگاهی طرفین مبادله گردید.

50058

50059

50060

.

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار