بازدید رئیس گروه مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی- اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد از دانشگاه های تهران و وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری

ارسال شده در تاریخ :
بازدید رئیس گروه مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی- اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد از دانشگاه های تهران و وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری

پیرو شکل‌گیری ساختار جدید معاونت فرهنگی- اجتماعی و دانشجویی و تأسیس گروه مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی- اجتماعی؛ با توجه نو پا بودن این گروه در ساختار دانشگاه، ضرورت و نیاز به گفتگو و تعامل هر چه بیشتر این گروه با وزارت علوم و دانشگاه‌هایی که واحدهای سازمانی مشابه با گروه مطالعات دارند، احساس شد. در این راستا، دکتر علیرضا آزاد رئیس گروه مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی- اجتماعی در سفری هفت روزه به تهران، با نزدیک به 20 مسؤول دانشگاهی و چهره فرهنگی دیدار و گفتگو کرد.

دکتر علیرضا آزاد رئیس گروه مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه در تکمیل این خبر افزود: در این سفر دیدارهایی با مسئولان وزارت علوم، وزارت بهداشت و جهاد دانشگاهی؛ مدیران گروه‌های برنامه‌ریزی و مطالعات در سه دانشگاه علامه طباطبایی، علم و صنعت، تربیت مدرس و تنی چند از چهره‌های فرهنگی و اجتماعی تعاملاتی صورت گرفت.

وی ادامه داد : در دیدار با مسئولان وزارت علوم ابتدا گزارشی از وضعیت ادغام دو معاونت در دانشگاه فردوسی مشهد ارائه گردید. دکتر آزاد در دیدارهای جداگانه با مدیران وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری پس از شرح روند ادغام، تسری دادن مقولات فرهنگی به بدنه معاونت دانشجویی را یکی از اهداف ادغام و تمرکز سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی و ارزیابی و بودجه در گروه مطالعات و برنامه‌ریزی را یکی از ساز و کارهای این هدف معرفی کرد. دکتر آزاد با برشمردن مواردی از مقام‌ها و امتیازهای برتر دانشگاه فردوسی در عرصه‌های فرهنگی، خواستار حمایت و هماهنگی وزارت برای حرکت دانشگاه فردوسی به سمت رقابت های بین المللی و برندسازی و تولید هویت فرهنگی و اجرای پروژه راه اندازی واحدهای فرهنگی دانشگاه‌های کوچک شد. علاوه بر آن حمایت وزارت از پروژه ادغام در دانشگاه فردوسی و اتخاذ سیاست وزارتی برای ادغام معاونت از دیگر مطالبات رئیس گروه مطالعات و برنامه‌ریزی دانشگاه فردوسی از مسئولان وزارت علوم بود.

وی در پایان اظهار داشت: همچنین دیدارهایی با با مدیران واحدهای سازمانی مشابه با گروه مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی-اجتماعی دانشگاه های تربیت مدرس ، علم و صنعت، علامه صورت گرفت .

.

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار