مشاور رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در امور بانوان و جوانان : دیپلماسی علمی یکی از راه‌های ایجاد صلح در منطقه و جهان است.

ارسال شده در تاریخ :
مشاور رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در امور بانوان و جوانان : دیپلماسی علمی یکی از راه‌های ایجاد صلح در منطقه و جهان است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد خانم دکتر اعظم انصاری مشاور رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در امور بانوان و جوانان و عضو هیئت علمی دانشگاه در اختتامیه هفتمین دوره آموزشی زنان و خانواده شجره طوبی درباره اهمیت محیط دانشگاهی عنوان کرد: بهترین راه شناخت فرهنگی دیگر، زندگی کردن کردن در جامعه آن به خصوص در محیط آکادمیک است.

مشاور رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در امور بانوان افزود: حتی در مقطعی که کشورها تنش سیاسی داشته‌اند، ارتباطات علمی حفظ شده و ساحت دنیای علمی مصون از مشکلات سیاسی بوده‌است و اقدام سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی را مصداق عمل صالح خواند و در تبیین آن عنوان کرد: عمل صالح به فاعل، مخاطب، خود فعل و ضرورت انجام آن بستگی دارد.

دکتر انصاری افزود: فاعل عمل صالح باید شایستگی انجام آن را داشته باشد که این سازمان به درستی این شایستگی را داشته‌است. مخاطب باید آمادگی این پذیرش را داشته‌باشد که بانوان فرهیخته مهمان به درستی داشتند. خود فعل باید تمام و کمال اجرا شود که در این دوره به نحو احسن اجرا شد. انجام فعل باید ضرورت داشته‌باشد که در دنیایی که خشونت و دیدگاه‌های متحجرانه دیدگاه‌های انسان را تحت‌تاثیر قرارداده، کاملا ضرورت دارد.

مشاور رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در امور بانوان و جوانان در تشریح برنامه بازدید بانوان فرهیخته دانشگاه فردوسی مشهد عنوان کرد: ابتدا از دانشکده‌ها و کتابخانه مرکزی بازدید کردیم و سپس در دانشکده ادبیات میزبان بانوان هیات علمی دانشگاه بوده و سوالات دوستان را درباره وضعیت دانشگاه فردوسی پاسخ دادیم و اظهار داشت : دانشگاه فردوسی مشهد از برترین دانشگاه‌های جامع ایران است و چشم‌اندازش این است که تا سال 1404 جزء 500 دانشگاه برتر جهان و دانشگاه برتر جهان اسلام شود.

دکتر انصاری با بیان اینکه دانشگاه فردوسی مشهد ، دانشگاهی بین‌المللی است و دانشجویان خارجی دارد اظهار کرد: 1800 دانشجوی خارجی در حال تحصیل هستند. 150 دانشجو نیز درحال فراگیری زبان فارسی برای ورود به دانشگاه هستندو افزود: این موضوع بااهمیتی است و تلاش می‌کنیم دانشجویان کشورهای شما را با بهترین کیفیت آموزش دهیم چرا که قرار است مدیران آینده شما شوند.

وی درخواست‌های خود را از بانوان فرهیخته جهان اسلام عنوان و خاطرنشان کرد: امیدواریم کرسی‌های آموزش زبان فارسی در موسسات شما ایجاد شود. به تبادل استاد و دانشجو بپردازیم و ادامه داد : باید یک بانک اطلاعاتی از اساتید و پژوهش‌گران خانم جهان اسلام برای فراهم شدن زمینه‌های پژوهش مشترک ایجاد شود.

.

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار