اولین همایش شهر هوشمند و اینترنت اشیاء در دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :
اولین همایش شهر هوشمند و اینترنت اشیاء در دانشگاه فردوسی مشهد

اولین همایش یک روزه شهر هوشمند و اینترنت اشیاء با حضور مدیران سازمان‌های دیربط از جمله: سازمان ترافیک شهرداری مشهد، سازمان تنظیم مقررات، پلیس فتا، فناوری و اطلاعات استان خراسان رضوی، شرکت برق مشهد، شرکت گلدنت در روز دوشنبه 21 فروردین ماه در دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

این همایش با سخنرانی دکتر محمدحسین یغمایی دبیر همایش در ساعت 8:30 آغاز شد.

دبیر همایش با اشاره به دو مقوله "شهرهای هوشمند" و "اینترنت اشیاء" اظهار داشت تحول بعدی اینترنت ایجاد ارتباط بین اشیاء با هدف یک محیط هوشمند خواهد بود.

سخنران کلیدی این همایش دکتر آلبرتولئون گارسیا استاد برجسته دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه تورنتو می باشد.

علاوه بر ایشان دکتر رسولی دیسقانی، دکتر محسن اسدی و آقای مهندس مدقق بعنوان سخنران کلیدی در این همایش حضور دارند.

لازم به ذکر است 90 مقاله از دانشگاهها و موسسات عالی کشور دریافت شده است که پس از فرآیند داوری 45 مقاله مورد تائید کمیته علمی این همایش قرار گرفته است.

شایان ذکر است این همایش تا ساعت 19:30 روز دوشنبه 21 فروردین ماه 1396 ادامه خواهد داشت و در نوبت عصر این همایش سه نشست تخصصی در دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد در ساعت 14:30 برگزار می شود و سپس سخنرانی مهندس مدقق در خصوص پیاده سازی شبکه هوشمند انرژی در ایران انجام خواهد شد و در ادامه سه نشست تخصصی دیگر  با حضور میهمانان  از ساعت 17 الی 19 بعد از ظهر برگزار خواهد شد.

مهمترين محورهايی که در همایش مطرح می شود شامل موارد زیر مي باشد:

زيرساخت‌هاي ارتباطي شهرهاي هوشمند ،کاربردهاي ICT و سرويس‌هاي شهر هوشمند، اينترنت اشياء درشهرهاي هوشمند ، استانداردها و نقشه راه توسعه شهرهاي هوشمند، بومي سازي سرويس هاي شهرهاي هوشمند، مديريت ترافيک و حمل و نقل هوشمند، مديريت انرژي و هوشمند سازي شبکه‌هاي برق، سلامت و محيط زيست هوشمند و ساير موارد مرتبط با شهرهاي هوشمند و اينترنت اشياء نيز مورد بررسي و ارزيابي قرار خواهند گرفت.

لازم به ذکر است مراسم اختتامیه این همایش در ساعت 19 در تالار اجتماعات خوارزمی دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می شود

این خبر تکمیل خواهد شد.

700039

.

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار