دکتر محمد کافی در اولین جلسه شورای دانشگاه: ضرورت تغییر در ساختار دانشگاه برای حضور در جمع 200 دانشگاه برتر جهان

ارسال شده در تاریخ :
دکتر محمد کافی در اولین جلسه شورای دانشگاه: ضرورت تغییر در ساختار دانشگاه برای حضور در جمع  200 دانشگاه برتر جهان

دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه، انتخاب دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان یکی از پنج دانشگاه کشور که قرار است در 10 سال آینده جزء 200 دانشگاه برتر جهان شود اشاره کرده و خطاب به مدیران دانشگاه اظهار داشت این موفقیت دراصل با تلاش شما به دست آمده و آن را موفقیتی بزرگ دانست.

اولین جلسه شورای دانشگاه فردوسی مشهد در سال 96 با حضور هیئت رئیسه و مدیران ستادی و روسای دانشکده های دانشگاه در تاریخ چهارشنبه 23 فروردین ماه برگزار گردید. در این نشست دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه انتخاب دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان یکی از پنج دانشگاه کشور که قرار است در 10 سال آینده جزء 200 دانشگاه برتر جهان شود اشاره کرده و خطاب به مدیران دانشگاه اظهار داشت این موفقیت دراصل بر اثر تلاش شما به دست آمده و آن را موفقیتی بزرگ دانست. وی در این باره افزود ما در سند راهبردی دانشگاه قرار گرفتن در 500 دانشگاه برتر را هدف قرار داده ایم که با این تصمیم جدید وزارت علوم تحقیقات و فناوری (قرار گرفتن جزء 200 دانشگاه برتر جهان) کار بسیار سختی را پیش رو خواهیم داشت. رئیس دانشگاه فردوسی مشهد رسیدن به این جایگاه را مستلزم تجدید نظر در ساختار تفصیلی دانشگاه دانست.

دکتر کافی در ادامه گفت هم اکنون دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان یک دانشگاه بین المللی در اکثر کشورها مطرح و شناخته شده است اما عملیاتی کردن مواد تفاهم نامه های امضاء شده میان دانشگاه فردوسی مشهد و سایر دانشگاه ها ضعف هایی وجود دارد.

وی همچنین بر شعار دانشگاه سبز در دانشگاه فردوسی مشهد اشاره نموده و افزود وظیفه ما احترام به محیط زیست و حفظ محیط زیست بوده و صرفه جویی در منابع و بویژه انرژی در اولویت این دانشگاه است.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در ادامه سخنان خود افزود ما در سال 96 سه موضوع مهم را باد مد نظر قرار دهیم که موضوعات عبارتند از:

1. رعایت و اجرای منشور امر به معروف و نهی از منکر که در تهیه این منشور تلاش زیادی شده تا براساس ادبیات آکادمیک و دانشگاه تنظیم شود. اگر ما این را اجرا نکنیم مجبور به اجرای قوانینی هستیم که با روح دانشگاه سازگار نیست.

2. قانون صیانت از حقوق شهروندی که قانونی بسیار مهم است در اصل قانون احترام به افراد جامعه است و این یک مطالبه جدی برای دانشگاهیان بوده و رعایت وظیفه است.

3. توجه به پدافند غیر عامل در جهت ایمن سازی و مقابله با بلایای طبیعی مانند زلزله، سیل و غیره.

همچنین دکتر محمد کافی اظهار داشت تا آخر سال تحصیلی جاری رویدادهای مهمی در پیش رو داریم و باید در آنها فعالانه مشارکت کنیم تا دانشگاه سرافراز و سربلند باشد.

1- اعتکاف دانشجویان و دانشگاهیان که هم اکنون در حال انجام است .

2- کنفرانس بین المللی عدالت و اخلاق در دانشکده الهیات به عنوان یک رویداد مهم بین المللی در شهر مشهد است

3- جشنواره فرهنگ ملل که سومین دوره آن با گستردگی بیشتری انجام می شود و با توجه به اینکه امسال مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام بوده، هماهنگی هایی با دبیرخانه مشهد 2017 انجام شده که علاوه بر معرفی فرهنگ و آداب دانشجویان، مشهد را نیز معرفی می کند.

وی همچنین به اهمیت انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر اشاره نموده و از مدیران دانشگاه خواست تا بدون جهت گیری سیاسی در جهت ایجاد شور و رونق انتخابت امسال تلاش نمایند.

در ادامه این جلسه دکتر باباخانی معاون اداری و مالی دانشگاه به شرح گزارشی از فعالیت های حوزه منابع مالی، انسانی و عمرانی دانشگاه پرداخته و در پایان از دکتر یوسفی معاون سابق فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و همچنین دکتر فراهی مدیر سابق فرایندها و ساختار دانشگاه تقدیر به عمل آمد.

700053

700051

700055

700054

.

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

 

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار