معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان: دانشگاه ها مرجع مشارکت حداکثری در انتخابات هستند

ارسال شده در تاریخ :
معاون سیاسی،  امنیتی و اجتماعی استانداری  خراسان: دانشگاه ها مرجع مشارکت حداکثری در انتخابات هستند

هفدهمین جلسه ستاد انتخابات استان خراسان رضوی در روز دوشنبه 4 اردیبهشت 96 با حضور دکتر حسینی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی، نوروزیان فرماندار شهرستان مشهد، دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد به همراه معاونین و مدیران دانشگاه و با شرکت رؤسای دانشگاه های مشهد در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار گردید.

در این نشست دکتر کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد ضمن خیر مقدم مهمترین اولویت کشور را در اردیبهشت سال جاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا دانست.

وی با اشاره به تعداد بیش از 300000 دانشجو و تعداد کثیری اعضای هیئت علمی در استان، ترغیب و ایجاد شور و نشاط مشارکت در انتخابات را در دانشگاه ها بسیار تاثیرگذار در جامعه دانست. وی همچنین نقش تشکل های دانشجویی در این انتخابات و عملکرد هیئت نظارت بر فعالیت های دانشجویی را بسیار مهم قلمداد نمود.

در ادامه دکتر اصغر پور ماسوله مدیر فرهنگی و فعالیت های داوطلبانه دانشگاه فردوسی مشهد ضمن گزارشی از اقدامات انجام شده جهت برگزاری هرچه باشکوه تر انتخابات سال 96 در میان دانشجویان ، به 5 توصیه وزیر علوم تحقیقات و فناوری پیرامون انتخابات اشاره نموده که عبارتند از:

1- حمایت از برگزاری تریبون های آزاد دانشجویی

2- نظارت بیش از پیش و منظم هیات های نظارت بر تشکل های اسلامی و فرهنگی

3- اتخاذ رویکرد عادلانه و بیطرفانه

4- پرهیز از هرگونه اعمال سلیقه ، مصلحت سنجی ناصواب

5- صیانت از حریم دانشگاه و جلوگیری از مداخلات غیرموجه

دکتر اصغر پور ظرفیت های دانشگاه را در 5 دسته تشکل های دانشجویی، تشکل های استادان، کرسی های آزاداندیشی، انجمن های علمی و نشریات دانشجوی بیان نمود. وی همچنین به بخشنامه ها و آیین نامه های صادره در خصوص فعالیت های سیاسی و انتخاباتی دانشگاه ها اشاره نمود و افزود: دانشگاه فردوسی مشهد تمام تلاش خود را برای فعالیت تشکل های دانشگاهی پیرامون انتخابات انجام می دهد.

دکتر حسینی معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی دراین نشست بر هم افزایی دستگاه ها برای حضور حداکثری در انتخابات تاکید کرد و اظهار نمود: هر دستگاه مخاطبان خود را برای شرکت در انتخابات ترغیب می نماید و در این بین دانشگاه نقش دستگاه مرجع را دارد.

دکتر حسینی اقتدار و مشارکت را از جمله کارکردهای انتخابات بیان کرد. وی سه هدف راهبردی برای انتخابات 96 را برای حاضران برشمرد که عبارت بودند از 1- سالم بودن 2- امنیت و 3- مشارکت حداکثری .

وی همچنین با توجه به تمایل مسئولان کشور به برگزاری انتخابات الکترونیکی اعلام کرد:  رای گیری در 8 شهر استان در شهرهای سبزوار، نیشابور، تربت حیدریه، تربت جام، تایباد ، قوچان ، چناران و کاشمر برای اولین بار به صورت الکترونیکی برگزار می گردد.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی اعلام نمود: با توجه به اینکه 4 میلیون و 500 هزار نفر در این استان واجد شرکت در انتخابات دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا   هستند، پیش بینی برای 4700 شعبه اخذ رای را برای این انتخابات انجام دادیم.

دکتر حسینی در خصوص ثبت نام داوطلبان نیز اظهار داشت: ثبت نام داوطلبان در این دوره رشد قابل توجهی داشته است که از ان جمله می توان به حضور بیشتر زنان در ثبت نام اشاره کرد.

وی در پایان از اساتید دانشگاه خصوصا در گروه های آموزشی علوم سیاسی، علوم اجتماعی و اقتصاد دعوت نمود تا در زمینه رفتارهای انتخاباتی جامعه تحقیق نمایند. همچنین از آنان خواست تا برای آگاهی بیشتر عموم با مسائل انتخاباتی در رسانه ملی حضور یابند.

نوروزیان فرماندار شهرستان مشهد با بیان اینکه هیچ گونه مشکل امنیتی در جریان انتخابات مشهد مقدس نداریم اظهار داشت دغدغه اصلی ما مشارکت حداکثری مردم در این انتخابات است که برای رسیدن به آن مشارکت همه دستگاه ها را می طلبد.

700121

700122

700123

700124

.

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار