رئیس دانشگاه فردوسی مشهد: شهر ما از خانه ما مهمتر است

ارسال شده در تاریخ :
رئیس دانشگاه فردوسی مشهد: شهر ما از خانه ما مهمتر است

کنفرانس بین المللی مدیریت و برنامه ریزی شهری مشهد 2017 با حضور رئیس دانشگاه فردوسی مشهد، استاندار خراسان رضوی، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر مشهد و با شرکت اساتید، صاحب نظران ایرانی و میهمانان و اندیشمندان خارجی  روز سه شنبه 5 اردیبهشت ماه  96 در دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد آغاز به کار کرد.

در مراسم افتتاحیه این کنفرانس، دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد به بیان رشد و توسعه شهر مشهد در سال های اخیر اشاره کرد و دلیل آن را شکل گیری شوراهای اسلامی شهر و اداره شدن شهر به دست خود مردم دانست.

وی همچنین مدیریت ارکان اجرایی شهر توسط فرهیختگان و متخصصان و دانشگاهیان و نیز پژوهش محوری اقدامات شهری را از دیگر اقدامات موثر در توسعه خدمات و زیبایی شهر مقدس مشهد عنوان کرد.

دکتر محمد کافی در سخنان خود اظهار داشت بر خلاف سخن معروف «شهر ما خانه ما» باید گفت شهر ما از خانه ما مهمتر است، زیرا پیش از آن که فردی میهمان ما باشد، میهمان شهر ماست، پس باید همه ما بیش از آنچه به خانه خود اهمیت بدهیم باید به شهر خود اهمیت دهیم.

وی نگاه به نسل های بعدی را در سخنان خود توصیه کرد و افزود: حفظ امکانات و ظرفیت های شهر برای نسل های بعدی از جمله وظایف ما است و ما باید به اندازه سهم خود از این ظرفیت ها استفاده نماییم.

توجه به محیط زیست و منابع طبیعی مانند آب و آشنایی نسل های جدید با گیاهان بومی و بهره گیری از آنها در فضاسازی شهری از دیگر سخنان رئیس دانشگاه فردوسی مشهد بود.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد دلیل اصلی توسعه یافتگی مشهد را واگذاری مدیریت و تصمیم گیری شهری به مردم ذکر کرد و اظهار داشت:  برگزاری انتخابات شوراهای شهر  تاکنون دستاوردهای بسیار ارزشمندی به همراه داشته است.

دکتر محمد کافی افزود: همکاری بسیار مناسبی بین نهادهای دانشگاهی و مدیریت شهری مشهد در شرایط فعلی برقرار است و این موضوع زمینه توسعه پایدار را در ابعاد مختلف فراهم کرده است و دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان یک نهاد مشورتی تاکنون توانسته نقش بسیار مهم و اساسی در مدیریت شهری ایفا کند، لذا باید موضوعات مدیریت شهری به صورت دقیق در نظر گرفته شود تا بتوانیم شرایط مناسبی را برای توسعه شهر مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام فراهم کنیم.

 رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در پایان سخنان خود به این نکته اشاره نمود که محیط زیست و چالشهای طبیعی از جمله موضوعاتی است که باید به صورت دقیق به آن پرداخته شود زیرا قطعا آینده فرزندان شهر به چنین موضوعاتی گره خورده است.

لازم به ذکر است هشتمین کنفرانس بین‌المللی برنامه‌ریزی و مدیریت شهری با هدف  هم‌اندیشی اساتید، نخبگان و مدیران حوزه‌های شهری و تبادل تجربیات، دستیابی به مولفه ها و معیارهای پایتخت فرهنگی و بهره گیری از تجربه های ملی و بین المللی در زمینه مدیریت و برنامه ریزی شهری توسط شورای اسلامی شهر مشهد، شهرداری مشهد، و دانشگاه فردوسی مشهد در تالار اجتماعات دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می شود که تا ششم اردیبهشت ماه جاری ادامه دارد و در این کنفرانس از  مجموع ۲۳۵ مقاله ارائه شده به دبیرخانه  ۱۳۹ مقاله پذیرفته شده است که  در طول زمان برگزاری این کنفرانس بین المللی برای حاضران ارائه خواهدشد.

.

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار