رئیس دانشگاه فردوسی مشهد: برای همکاری با صنایع تلاش می کنیم

ارسال شده در تاریخ :
رئیس دانشگاه فردوسی مشهد: برای همکاری با صنایع تلاش می کنیم

مديران اتاق بازرگاني، صنايع و كشاورزي خراسان رضوي، خانه صنعت، معدن و تجارت استان خراسان رضوي و انجمن مديران صنايع خراسان رضوي از دانشگاه در روز چهارشنبه 3 خرداد ماه 96 به دنبال نشستی در دانشگاه فردوسی مشهد از واحدهای پژوهشی دانشگاه بازدید کردند.

در این نشست دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد ضمن تشکر از حضور مدیران بخش های صنعت، تجارت و کشاورزی در دانشگاه به جایگاه دانشگاه فردوسی مشهد در شرق کشور اشاره نمود و افزود: دانشگاه فردوسی مشهد نماد آموزش عالی در شرق کشور می باشد و تمام تلاش دانشگاه این است که دانشگاه فردوسی مشهد را به جایگاه اصلی آن رسانده و در سطح بین المللی نقش بیشتری در تولید و نشر علم ایفا نمائیم.

وی با اشاره به جایگاه دانشگاه فردوسی مشهد در دیپلماسی علمی، جذب بیشترین دانشجوی خارجی در این دانشگاه را بیان نمود و افزود هم اینک کنگره ای بین المللی با حضور اندیشمندانی از 20 کشور عضوجنبش عدم تعهد در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می گردد.

دکتر کافی ادامه داد: به دلیل موفقیت های خوب علمی و بین المللی دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان یکی از پنج دانشگاه منتخب برای رسیدن به جایگاه 200 دانشگاه برتر جهان از سوی وزارت علوم انتخاب گردیده است.

وی افزود علی رغم اینکه در عرصه تولید و فناوری نسبت به استان های دیگر در جایگاه خوبی هستیم اما این کافی نیست و باید تلاش بیشتری صورت گیرد.

وی در زمینه توسعه همکاری با بخش صنعت اظهار داشت: با توجه به اینکه در گذشته موانعی برای همکاری مشترک صنایع با دانشگاه بود هم اکنون تلاش زیادی کردیم این موانع از میان برداشته شود و به همین منظور تغییراتی را در ساختار دانشگاه اعمال کرده ایم.

در این نشست مدیران بخش صنعت و تجارت و کشاورزی با استقبال از تلاش دانشگاه در جهت همکاری با بخش صنعت به دانشگاه قول همکاری دادند.

آنان در این نشست رسیدن مشهد به جایگاه اصلی خود را مستلزم برنامه ریزی در دانشگاه و کمک در بخش صنعت دانستند.

آنان همچنین برای توسعه و تداوم همکاری میان صنعت و دانشگاه پیشنهاد برگزاری جلسات منظم را ارائه نمودند.

دکتر بهرامی معاون پژوهش و فناوری نیز در این جلسه ضمن گزارشی از وضعیت آموزشی و پژوهشی دانشگاه شناسایی نخبگان و استعدادهای درخشان را از جمله ماموریت های دانشگاه به شمار آرود. وی همچنین اظهار داشت دانشگاه فردوسی مشهد در زمینه کارآفرینی تلاشهای موفقی داشته است.

مدیران اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی، مدیران انجمن مدیران صنایع خراسان و مدیران خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی از جمله حاضران در این جلسه بودند. پس از اتمام جلسه شرکت کنندگان از واحدهای زیر بازدید به عمل آوردند:

پژوهشکده هوا خورشید

آزمایشگاه مرکزی

آزمایشگاه رباتیک دانشکده مهندسی

مجتمع آموزشی و پژوهشی صنایع غذایی

مرکز رشد واحد های فناور دانشگاه

مرکز توسعه فناوری دانشگاه

800080

800079

800078

.

.

 

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار