نامگذاری یکی از خیابان های مشهد بنام استاد محمد قهرمان

ارسال شده در تاریخ :
نامگذاری یکی از خیابان های  مشهد بنام استاد محمد قهرمان

به همت مرکز آثار مفاخر و اسناد دانشگاه فردوسی مشهد و با همکاری شورای اسلامی شهر مشهد و با هدف توجه به ذخایر فرهنگی، هویت بخشی به نسل جوان و شناساندن بیشتر و بهتر بزرگمردان عرصه ادب و فرهنگ، خیابان منزل استاد قهرمان واقع در بلوار وکیل آباد، خیابان معاد 3 به نام استاد محمد قهرمان نامگذاری شد.

استاد محمد قهرمان، مسئول کتابخانه دانشکده ادبیات و علوم انسانی و از خانواده بزرگ دانشگاه فردوسی مشهد، شاعر نامی خراسان و غزلسرای سترگ معاصر بود که علاوه بر شاعری و محلي سرايي، در حوزه سبک هندی متخصص بنام و بین المللی شناخته می شد.

وی آثار مهم و فراوانی در حوزه سبک هندی منتشر کرده است که "تصحیح دیوان صائب" او برنده کتاب سال جمهوری اسلامی ایران نیز شده است.

از آنجایی که منزل ایشان در سی سال گذشته و تا پیش از درگذشتشان، هر سه شنبه محفل شاعران و ادیبان بود و همه فرهیختگان و نام آوران این مرز و بوم به هنگام حضور در مشهد در آن نشست شرکت می کردند، پیشنهاد نامگذاری خیابان منزل ایشان به نام استاد محمد قهرمان مطرح و پس از تصویب در شورای اسلامی شهر مشهد، در هفته گذشته به مرحله اجرا درآمد.

گفتنی است نامگذاری خیابان شریعتی در قاسم آباد، جلال الدین آشتیانی در سناباد و استاد حامد در رضاشهر از دیگر نامگذاری هایی است که از ميان خانواده دانشگاه فردوسی مشهد در سطح شهر انجام شده است.

.

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار