ابعاد شخصیت امام خمینی (ره) از نظر عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :
ابعاد شخصیت امام خمینی (ره)  از نظر عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد

محمد رضا جواهری استادیار دانشکده الهیات دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) شخصیت جامعی بود، اظهار داشت: امام خمینی(ره) همه‌ ارزش‌ها، فضیلت‌ها و صفات زیبا را داشت که از زشتی‌ها و موانع موفقیت پاک بود و مجموعه‌هایی از بایدها و نبایدهای رهبری در شخصیت امام خمینی وجود داشت.

عضو هیات علمی گروه آموزشی معارف دانشگاه فردوسی مشهد در گفتگو با خبرگزاری دانشجویان ایران – ایسنا اظهار داشت: نسل جدید هیچ شناخت مستقیمی از امام خمینی(ره) ندارند  و باید با استفاده از ابزارهای نوین کوشش کرد تا نسل جدید عارف به حق ایشان گردد.

وی با بیان اینکه امام خمینی از جامعیت برخوردار بودند، اظهارکرد: در رابطه با راز محبوبیت و رمز موفقیت امام خمینی برخی تنها یک امتیاز و ویژگی ایشان  را احساس کردند و شیفته همان ویژگی شدند وهمان یک ویژگی عامل موفقیت امام شده است، ولی این نگاه به رمز موفقیت امام ناقص است.

عضو هیات علمی دانشکده الهیات دانشگاه فردوسی مشهد ادامه داد : امام خمینی(ره) شخصیت جامع داشتند و دارای امتیازات فراوانی بودند، ایشان شخصیتی چند بعدی ولی یکپارچه و جامع الاضلاع داشتند.

وی ادامه داد: امام شخصیتی است که شب در محراب عبادت از خوف خدا اشک می‌ریخت، نماز شب می‌خواند و در روز در میدان نبرد با زورگویان و متجاوزان با شجاعت ایستادگی می‌کند؛ اما در برابر مردم بسیار متواضع و فروتن و در مقابل مستکبران با عزت و قدرت اقدام می‌کرد. عضو هیات علمی گروه آموزشی معارف دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) شخصیت جامعی بود، اظهار کرد: امام همه‌ی ارزش‌ها، فضیلت‌ها و صفات زیبا را داشت که از زشتی‌ها و موانع موفقیت پاک بود و مجموعه‌هایی از بایدها و نبایدهای رهبری در شخصیت امام خمینی وجود داشت و افزود : امام امتیازاتی داشت که هر یک به تنهایی افراد و گروه‌هایی را به خود جذب می‌کرد و مجموعه آن‌ها نتیجه رهبری امام خمینی شد.

محمد رضا جواهری اظهار دشت: ایشان دارای چهار ایمان بزرگ به خدا، به خلق و قدرت مردم، به هدف و ایمان به راه رسیدن به هدف بودند که با قدرت الهی و معنوی انقلاب اسلامی را هدایت کردند.

جواهری با اشاره به سایر رهبران انقلاب‌ها، خاطرنشان کرد: رهبران سایر انقلاب‌ها لائیک ، سکولار، ضد مذهبی و غیر مذهبی بودند، برای مثال ژان ژاک روسو رهبر فکری و روبسپیر رهبر اجتماعی انقلاب فرانسه رویاروی مسیحیت قرار داشتند.

وی ادامه داد: مارکس، انگلس، لنین و استالین رهبران فکری و اجتماعی انقلاب شوروی که همه ضد مذهب بودند و مائو رهبر انقلاب چین نیز ضد مذهب بود.

عضو هیات علمی دانشکده الهیات دانشگاه فردوسی مشهد با بیان اینکه مشکل بزرگ و خطر بزرگ جدایی نوجوانان و جوانان از یاران و همراهان انقلاب است، گفت: گسست نسل‌ها خطری است که سرنوشت انقلاب را تهدید می‌کند و باید یاران انقلاب، فرزندان انقلاب، نوجوانان و جوانان انضباط فرهنگی داشته باشند.

وی تصریح کرد: آشنایی نسل جدید با بهره برداری از تجارب انقلاب برای تداوم انقلاب لازم است وباید راهکارهای ارتباط صمیمی میان نسل انقلاب و نسل جدید شناسایی شود و با شیوه‌ها و روش‌های ارتباط موثر، دغدغه‌های آنان به نسل جدید انتقال یابد .

محمد رضا جواهری استادیار دانشکده الهیات دانشگاه فردوسی مشهد در پایان اظهار داشت : نسل جدید هیچ شناخت مستقیمی از امام خمینی(ره) ندارند و برای آن‌ها امام خمینی در تاریخ قرار گرفته است، آنان امام(ره) را در تاریخ می‌بینند، باید با استفاده از همه‌ی امکانات و ابزارهای نوین کوشش کرد تا نسل جدید عارف به حق امام خمینی و دلبسته به اندیشه ایشان شود.

.

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار