تقدیر از استاد دانشگاه فردوسی مشهد در دوازدهمین دوره جایزه ملی محیط زیست

ارسال شده در تاریخ :
تقدیر از استاد دانشگاه فردوسی مشهد در دوازدهمین دوره جایزه ملی محیط زیست

با حضور معاون اول رئیس جمهور در مراسم دوازدهمین دوره جایزه ملی محیط‌ زیست که در سالن اجتماعات سازمان محیط‌ زیست برگزار شد،جایزه ملی محیط زیست در بخش متخصصان به دکتر علیرضا کوچکی، استاد دانشگاه فردوسی مشهد به دلیل فعالیت در حوزه کشاورزی پایدار و تألیف و تدوین کتاب‌ها و مقالات اعطا شد .

سازمان حفاظت محیط زیست به استناد ماده ۴۶ آیین‌نامه اجرایی قانون حفاظت بهسازی محیط زیست، مصوبه مورخ ۱۳۷۷٫۱۰٫۲۳ شورای عالی حفاظت محیط زیست و به پاس قدردانی از تلاش کسانی که در راه حفاظت از محیط زیست راهگشا بوده و تأثیرات علمی و فرهنگی بسزایی در شناخت و توسعه دانش زیست‌محیطی در بین قشرها مختلف جامعه داشته‌اند از سال ۱۳۷۹ نسبت به اعطای جایزه ملی محیط زیست اقدام کرده است که جایزه ملی محیط زیست در بخش متخصصان به دکتر علیرضا کوچکی، استاد دانشگاه فردوسی مشهد به دلیل فعالیت در حوزه کشاورزی پایدار و تألیف و تدوین کتاب‌ها و مقالات اعطا شد .

دکتر علیرضا کوچکی دانش آموخته رشته اگرواکولوژی از انگلستان و استاد دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد و استاد نمونه کشوری است .

اولین مباحث کشاورزی پایدار و کشاورزی ارگانیک در کشور توسط ایشان مطرح شد.

کشاورزی پایدار برای اولین بار در اولین کنگره علوم زراعی ایران (1372، دانشگاه فردوسی مشهد) در قالب مقاله کلیدی ایشان با عنوان "کشاورزی پایدار، پاسخی کهن به پرسشی نو" مطرح شد.

اولین کتاب فارسی کشاورزی ارگانیک تالیف دکتر علیرضا کوچکی در سال 1374 توسط انتشارات دانشگاه فردوسی مشهد به چاپ رسید. ایشان دارای بیش از 18 عنوان کتاب تألیفی، 65 عنوان کتاب ترجمه و 60 مقاله ISI هستند و تا کنون هدایت پایان نامه بیش از 160 دانشجوی کارشناسی ارشد و دکترا را به عهده داشته اند. دکتر علیرضا کوچکی در طول بیش از 40 سال فعالیت علمی خود افتخارات ملی و بین المللی متعددی کسب کرده اند و در مجامع مختلف علمی عضویت دارند.

.

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

    
  نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

  نظرات (1 نظر)

  دکتر محمد محسن زاده
  چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۹:۴۳

  استاد گرانقدر جناب آقای دکتر کوچکی.
  کسب این موفقیت ارزشمند که به حق استحقاق دریافت آن را داشته اید، خدمت جنابعالی و خانواده محترم و سایر همکاران عزیز دانشکده کشاورزی تبریک عرض میکنم و برایتان از خداوند متعال توفیق روز افزون و سلامتی تقاضا مندم. شاد و پایدار باشید.

  آخرین اخبار