مراسم احيای شب بيست و يكم ماه مبارك رمضان در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد

ارسال شده در تاریخ :
مراسم احيای شب بيست و يكم ماه مبارك رمضان  در دانشگاه  فردوسی مشهد برگزار شد

مراسم شب قدر بيست و يكم ماه مبارك رمضان ،همزمان با شب شهادت مولي الموحدين حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام با حضور بيش از چند هزار نفر از دانشجويان و دانشگاهیان در کنار مزار شهدای گمنام دانشگاه  فردوسی مشهد برگزار شد.

این مراسم با تلاوت آياتي چند از قرآن مجید توسط مهندس انتظامی دانشجوی دکتری دانشگاه فردوسی مشهد و دانشجوی نمونه کشوری شروع شد و سپس دعای جوشن کبیر توسط حجت الاسلام طلابیگی ، پارسایی و افخمی قرائت گردید. و دانشجويان  و دانشگاهیان مؤمن با چشماني پر از اميد به پروردگار زمزمه ي سبحانک یا لا اله الا انت الغوث الغوث ... سر دادند.

ادامه مراسم شب قدر بيست و يكم ماه مبارك رمضان سخنراني حجت الاسلام حلوائیان بود که ایشان در سخنرانی خود با اشاره به آماده شدن انسان در ماه رجب و شعبان برای حضور در این ماه پر برکت و استفاده از این ماه که میهمانی خداوند در این ماه واقع شده است را نعمت دانست .

وی با اشاره به ویژگی های قران اظهار داشت : قرآن نور است برای کسی که بخواهد ازآن استفاده کند ،قرآن دارای کلیاتی است که برای سعادت بشر کافی می باشد هرچه انسان بالاتر برود با نور قرآن بیشتر آشناتر می شود ولی شرطش این است که انسان طهارت داشته باشد، و کسانی قرآن را خوب می فهمند که طاهر باشند .

حجت الاسلام حلوائیان با اشاره به دوران زندگانی حضرت علی (ع) بر اساس قران اشاره کرد و افزود : بهره بردن از این ماه و شب قدر، شب امام شناسی و معرفت و تبعیت از ولایت است.وی با برشمردن فضیلتهای شب قدر، شناخت امام زمان را از لوازم ضروری احیاء شبهای قدر دانست.

وی عدالت مداری، پایبندی به دین و مقدسات، اصرار بر اجرای کامل احکام نورانی اسلام، توجه به فقرا و نیازمندان و یتیمان را از شاخصه های حضرت علی (ع) برشمرد.

سپس مداحی و مراسم احیا توسط حاج حسین پیرزاد برگزار شد.

لازم به ذکر است مراسم شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان نیز در مزار شهدای گمنام دانشگاه جنب مسجد حضرت زهرا (س) دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می شود.

ghadr.21.96.5

ghadr.21.96.4

ghadr.21.96.8.

ghadr.21.96.7

ghadr.21.96.3

ghadr.21.96.2

ghadr.21.96.6

.

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار