شهادت ششمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت امام جعفر صادق (ع) تسلیت باد

ارسال شده در تاریخ :
شهادت ششمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت  حضرت امام جعفر صادق (ع)  تسلیت باد

حضرت امام جعفر صادق (ع) در اوایل نیمه دوم ربیع الاول سال 83 به دنیا آمد و در سن 31 سالگی پس از شهادت پدر بزرگوارشان امام محمد باقر(ع) به امامت رسید و زمان ولایت ایشان مقارن با حکومت بنی امیه و بنی عباس بود

امام صادق(ع) در دوران امامت خود فرصت مناسبی برای گسترش فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی نسبت به سایر امامان داشت و توانست شاگردان بسیاری را در علوم مختلف تربیت کند.

خلفای عباسی آزار و اذیت بسیاری را در سالهای آخر عمر بر امام صادق(ع) وارد کردند و حتی حاکم مدینه خانه ایشان را به آتش کشید که البته امام صادق(ع) از این توطئه جان سالم به در برد. اما ترس و کینه عباسیان از محبوبیت امام صادق(ع) میان مردم روز به روز بیشتر می شد تا اینکه ایشان را در روز 25 شوال سال 148 هجری قمری با انگور زهرآلود به شهادت رساندند.

حضرت امام جعفر صادق(ع) را در قبرستان بقيع در كنار پدر، جدّ و امام حسن مجتبي(ع) دفن كردند.

آن امام به هنگام شهادت شصت و پنج سال داشته و مدت سي و چهار سال از امامت حضرتش مي گذشت.

نکته دیگر این که امام صادق(ع) بیش از دیگر ائمه اطهار(ع) عمر کرده اند و شاید علت این طول عمر رسالت جنبش علمی باشد که خداوند بر دوش این امام بزرگوار گذاشته بود.

روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد شهادت ششمين اختر تابناک آسمان امامت و ولايت، حضرت امام جعفر صادق(ع) را به کلیه همکاران و دوستداران حضرتش تسلیت عرض می نماید .

.

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار