حضور رئیس مرکز آثار مفاخر و اسناد دانشگاه فردوسی مشهد در نشست مدیران موزه های کشور

ارسال شده در تاریخ :
حضور رئیس مرکز آثار مفاخر و اسناد دانشگاه فردوسی مشهد در نشست مدیران موزه های کشور

دکتر سلمان ساکت، رئیس مرکز آثار مفاخر و اسناد دانشگاه فردوسی مشهد در نشست مدیران موزه های کشور که روز 28 شهریور و با حضور 68 تن از مدیران موزه ها در محل موزه ملی ایران تشکیل شد، حضور یافت.

در این نشست که به منظور همفکری و هم نظری مدیران موزه های کشور تشکیل شده بود، دکتر میرسیداحمد محیط طباطبایی، رییس ایکوم، کمیته بین المللی موزه ها، به ارائه توضیحاتی درباره فعالیت‌های موزه‌ای و اهميت موزه ها پرداخت و گفت: جامعه امروزی، جامعه‌ای ناپایدار است و موزه‌ها یکی از اصلی‌ترین مولفه‌ها برای رسیدن به پایداری می باشند.

وی با اعلام خبر انتخاب موزه برتر در سال 1397، این آیین را اقدامی برای تبادل اطلاعات و تجارب و هم‌افزایی میان موزه‌ها دانست و ادامه داد: در آیین موزه برتر از فعالیت موزه‌ها تقدیر می‌شود و شاخص‌هایی از قبیل معرفی، آموزش، پژوهش و گردآوری که ایکوم جهانی برای فعالیت‌های موزه‌ای در نظر گرفته، در خصوص موزه های داخلی مورد بررسی قرار داده می شود.

در ادامه نشست، سمانه رستمی یکی از اعضای ایکوم، به ارائه پاورپوینتی با موضوع «معرفی» پرداخت و اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که موزه‌ها باید مد نظر قرار دهند، معرفی خودشان به شکلی صحیح است و بنابراین باید در ابتدا مستندسازی مناسبی از فعالیت‌های خود داشته باشند تا دیگران به درستی آن‌ها را بشناسند و با فعالیت‌های موزه‌ها آشنا شوند.

گفتنی است بازدید دکتر ساکت از موزه تاریخ پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران و همچنین دیدار با خانم فاطمه احمدی، نماینده umac  موزه های دانشگاهی دنیا در آسیا و اقیانوسیه از دیگر برنامه های این سفر بود.

.

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار