مراسم بزرگداشت استاد فقيد گروه علوم اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :
مراسم بزرگداشت استاد فقيد گروه علوم اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد

مراسم بزرگداشت استاد احمد حامد مقدم، استاد فقيد گروه علوم اجتماعی دانشکده ادبیات و علوم انسانی، روز شنبه، 1 مهر در تالار دکتر رجائی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

دکتر رامپور صدرنبوی، استاد گروه علوم اجتماعی، در این مراسم با بیان اینکه دانشگاه باید جایی باشد که بتواند مجموعه دانشی را به وجود آورد، گفت: علاقه به دانش و دانشگاه و تفکر و تلاش برای تولید علم از ویژگی های رفتاری دکتر حامد مقدم بود که شخصیت ایشان را در بین اعضای گروه علوم اجتماعی مبرز کرده بود.

وی با اشاره به اینکه استاد حامد مقدم تمام جنبه های علمی و فنی و دانشگاهی را به کمال رعایت می نمودند، اظهار کرد: بعد از انقلاب فرهنگی و دوران تسویه حساب، ایشان جزو معدود افرادی بودند که به دنبال تجمیع گروه های مختلف در دانشگاه بود.

در ادامه دکتر بهروان با بیان اینکه روشنفکران و متفکران هر عصر را باید در ظرف زمان خود سنجید، یادآور شد: استاد حامد مقدم در زمینه علمی و اجرایی استقلال فکری داشت و فردی متواضع، فهیم، افتاده و سیاستمدار بود.

وی به شخصیت چند وجهی استاد حامد مقدم اشاره کرد و ادامه داد: ایشان به آنچه می گفتند اعتقاد داشتند و در مدیریت و دانش و تفکر بسیار نوآوری داشتند و این باعث می شد که تفکرات رادیکال نیز جذب وی می شدند.

در ادامه دکتر ساکت، رئیس مرکز آثار مفاخر و اسناد دانشگاه فردوسی مشهد دو هدف اصلی مرکز را جمع آوری تاریخ پرافتخار دانشگاه و نکوداشت و پاسداشت یاد و خاطره استادان دانست و اضافه کرد: دانشکده ادبیات و علوم انسانی مانند نگینی در ميان دانشکده های دانشگاه می درخشد و این افتخار به واسطه قدمت دانشكده و همچنین وجود بزرگان و نامداراني همچون استاد حامد مقدم بوده است.

گفتنی است خاطره گویی و نقل ویژگی های شخصیتی استاد حامد مقدم توسط دکتر یاحقی، دکتر یوسفی و برخي از اعضاي گروه جامعه شناسي دانشکده ادبیات و علوم انسانی از دیگر برنامه های این مراسم بود.

hamed.2

hamed.3

.

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار