گردهمایی فصل تازه ویژه دانشجویان نو ورود دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد .

ارسال شده در تاریخ :
گردهمایی فصل تازه ویژه دانشجویان نو ورود دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد .

گردهمایی دانشجویان نو ورود دانشگاه فردوسی مشهد با حضور دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه، روسای دانشکده ها و مدیران و معاونان حوزه های مختلف دانشگاه در روز یکشنبه دوم مهرماه 1396 در محل تالار دکتر رحیمی زاده دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد ضمن عرض خیرمقدم وگرامیداشت هفته دفاع مقدس و تسلیت فرارسیدن ایام محرم گفت : این دانشگاه در مهد علم و ادب ، خراسان بزرگ به عنوان نگین علمی و بزرگترین مرکز علمی شرق کشور نام گرفته است.

وی با بیان اینکه هزاران نفر از استادان ، وزیران و رهبران دانش آموخته این دانشگاه بوده اند ، افراد بزرگی همچون استاد شریعتی و آشتیانی در این دانشگاه تدریس کرده اند ، بیان کرد :براساس رتبه بندی های انجام شده دانشگاه فردوسی مشهد ، سومین دانشگاه جامع کشور است و براساس چشم انداز دانشگاه تلاش می کنیم بعد از دانشگاه تهران در رتبه دوم قرار بگیریم .

دکتر کافی ضمن اشاره به حضور دانشگاه فردوسی مشهد در سطح بین المللی از رتبه ی 490 این دانشگاه در جهان خبر داد و خطاب به دانشجویان گفت : از این پس نام تک تک ما و شما با نام دانشگاه فردوسی مشهد عجین شده است ، هرجای دنیا که باشید نام دانشگاه فردوسی مشهد با شماست .

وی افزود : دانشگاه فردوسی مشهد در بسیاری از زمینه ها رتبه اول را دارد .این دانشگاه بیشترین تعداد انجمن های علمی و در حوزه فعالیت های فرهنگی رتبه اول را دارد همچنین در سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دختران دانشجوی سراسر کشور دانشجویان دختر ما توانستند به مقام نائب قهرمانی و در المپیاد علمی امسال نیز مقام های خوبی کسب کنند .

رییس دانشگاه فردوسی مشهد بیان کرد : در کنار پرداختن به درس در سایر حوزه ها نیز فعال و پر انرژی باشید . مهارت افزایی امروزه یک اصل اجتناب ناپذیر است و افتخار دانشگاه فردوسی مشهد این است که دانش آموختگان آن مهارت هایی دارند که در دنیا بی نظیر است .

وی هم چنین تاکید کرد : فعالیت های اجتماعی و فوق برنامه جز لاینفک زندگی دانشجویی است ، انتظار ما این است که در این حوزه ها فعال باشید و زندگی اجتماعی را تجربه کنید . موفق ترین افراد دانشگاه کسانی هستند که در فعالیت های داوطلبانه حضور داشته اند .

دکتر کافی ضمن تاکید بر تمرین قانونمداری گفت : دانشگاه یک کشور کوچک است و قوانین خاص خود را دارد ، سعی کنیم به این قوانین پایبند باشیم .

رییس دانشگاه فردوسی مشهد افزود: دانشگاه فردوسی مشهد 1500 دانشجوی بین المللی دارد . این افراد مهمان ما هستند و نیاز به کمک و همراهی ما وشما دارند و عضوی از خانواده ی دانشگاه هستند.

حجت الاسلام والمسلمین مهدی صالحی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری نیز در ادامه برگزاری گردهمایی دانشجویان نو ورود دانشگاه فردوسی مشهد بیان کرد: تشکر میکنم که با حضورتان به فضای دانشگاه هوای تازه ای دادید و خدا را شاکرم که بار دیگر در چنین فضایی تنفس می کنم.

حجت الاسلام والمسلمین مهدی صالحی دانشگاه را پلی برای رسیدن به آینده دانست و افزود : دانشجوی حرفه ای در سه کلید واژه ، آرمان خواهی ، آزاد اندیشی و عدالت طلبی خلاصه می شود .دانشجوی آرمان خواه همواره به آینده امید دارد و هرگز اجازه نمی دهد این امید رو به خاموشی برود بلکه هر روز به این امید می افزاید .

وی افزود : امید به آینده می تواند هر تهدیدی را به فرصت تبدیل کند. نقطه ی شروع و پیشرفت ملت های توسعه یافته از نقطه ی افول اغاز می شود.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری تصریح کرد : دانشجوی آرمان خواه به پیشرفت و تعالی مادی و معنوی توجه دارد .این دانشجو همواره به دنبال تولید علم نافع و کسب علم هدفمند است .

حجت الاسلام صالحی ، تفکر ، اندیشه ، خلاقیت و نواوری را از جمله ویژگی های دانشجوی آزاد اندیش بیان کرد و افزود : دانشجویان باید دقت داشته باشند که متن مانع خلاقیت و نواوری انها نشود .

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری اظهار کرد : دانشجوی حرفه ای آزاد اندیش است .کسی که دچار وابستگی های درونی خود است فرصتی برای تفکر و خلاقیت پیدا نمی کند . آزادگی درونی منافاتی با رعایت احترام به قوانین انضباطی ندارد.

وی در پایان بر عدالت طلبی دانشجوی حرفه تاکید کرد و افزود : دانشجوی حرفه ای نمی تواند نسبت به ناهنجاری ها بی تفاوت باشد و برای رفع فقر و فساد و نیز برقراری عدالت اجتماعی تلاش می کند .

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری بر استقلال فکری و عدم وابستگی های جناحی تاکید کرد و افزود : دانشجوی حرفه ای اجازه نمی دهد که به جناح های مختلف که مانع از استقلال فکری او می شود وابسته شود .

حجت الاسلام والمسلمین صالحی ،ضمن بیان خاطره ای از شهید مصطفی چمران، شهید بهشتی و شهید شهریاری ، انها را به عنوان سه اسوه برای دانشجویان معرفی کرد .

این گردهمایی با حضور روسای دانشکده ها و مدیران و معاونان حوزه های مختلف دانشگاه در جایگاه و پاسخ به سوالات دانشجویان پایان یافت.

بعد از پایان مراسم گردهمایی دانشجویان برای تجدید میثاق با شهدای هشت سال دفاع مقدس به سمت مزار شهدای دانشگاه فردوسی مشهد حرکت کردند .

گفتنی است همزمان با برگزاری این گردهمایی، نمایشگاه ویژه ی استقبال از دانشجویان نو ورود در محل دانشکده علوم فعال است .

یعقوب پور - شهابی

800620

800624

800622

800619

800621

800618

800617

800616

800615

 

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار