رئیس دانشگاه فردوسی مشهد : تلاش ما با توجه به بین المللی بودن شهر مشهد، فعال سازی دیپلماسی علمی و جذب دانشجوی خارجی است

ارسال شده در تاریخ :
رئیس دانشگاه فردوسی مشهد : تلاش ما با توجه به بین المللی بودن شهر مشهد، فعال سازی دیپلماسی علمی و جذب دانشجوی خارجی است

دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد و رئیس هیات مدیره شبکه‌ جامع دانشگاه‌های استان خراسان رضوی اظهار نمود: تلاش ما با توجه به بین المللی بودن شهر مشهد، فعال سازی دیپلماسی علمی و جذب دانشجوی خارجی است.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در دیدار مدیران دانشگاه‌ها، مسؤولان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و مسؤولان بسیج اساتید دانشگاه‌های خراسان رضوی با آیت الله سیداحمد علم‌الهدی امام جمعه مشهد اظهار کرد: آیت الله علم الهدی از جمله شخصیت‌هایی است که اشراف کاملی نسبت به سازوکارهای مدیریتی و آیین نامه‌های وزارت علوم و فضای آموزش عالی دارند و در مدت چهارسال ریاست بنده در دانشگاه فردوسی مشهد ، ایشان همواره بر انجام مسیرهای قانونی تاکید داشتند. 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد و به نقل از خبرگزاری ایسنا- منطقه خراسان دکتر کافی در این دیدار تاکید کرد: هدف ما کیفیت بخشی به موسسات آموزش عالی استان بوده و شبکه‌های دانشگاه‌های استان را جهت همگرایی و هماهنگی فعال کردیم و توانستیم یک همگرایی بین مراکز اجرایی و تصمیم گیری و مراکز دانشگاهی ایجاد کنیم و از هر گونه اصطکاک و تنش پرهیز کنیم.

رییس دانشگاه فردوسی مشهد تصریح کرد: فعالسازی شورای فرهنگی دانشگاه‌ها و شورای امر به معروف و نهی از منکر علی‌رغم اختلاف نظرها در اولویت کاری خود قرار دادیم و موفق شدیم منشور امر به معروف و نهی از منکر را در دانشگاه‌ها از جمله دانشگاه فردوسی اجرایی کنیم.

دکتر کافی اضافه کرد: تلاش ما با توجه به بین المللی بودن شهر مشهد، فعال سازی دیپلماسی علمی و جذب دانشجوی خارجی است و امیدواریم جذب دانشجوی خارجی چالش محسوب نگردد.

وی عنوان کرد: مساعدت جهت ترویج فرهنگ وقف علمی، ساماندهی و آمایش موسسات آموزش عالی و مدیریت رشد نامتقارن دانشگاه ها به لحاظ کمی از جمله برنامه های ماست که با هدایت و مساعدت نماینده ولی فقیه در استان امیدواریم به نتایج موثری برسد.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد و رئیس هیات مدیره شبکه‌ جامع دانشگاه‌های استان خراسان رضوی افزود: الگوسازی و شخصیت سازی از اساتید موفق و جامع الاطراف برای جوان مسلمان خواست دیگر ماست که امیدواریم با مساعدت بسیج اساتید و نهاد رهبری محقق گردد. 

 دکتر بذرافشان مقدم، عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد و رئیس سازمان بسیج اساتید استان خراسان نیز فلسفه این دیدار را جلسه تجدید میثاق جامعه دانشگاهی و روسای دانشگاه‌ها با آرمان های امام و رهبری در جهت تحقق گفتمان انقلاب اسلامی دانست و خواستار هم افزایی بیشتر بسیج اساتید حوزه و اساتید دانشگاه جهت تبیین گفتمان انقلاب اسلامی و نظریه پردازی‌های لازم در علوم انسانی شد.

وی ادامه داد: مجموعه پیوست نگاران فرهنگی خراسان رضوی جهت تدوین پیوست فرهنگی پروژه های غیرفرهنگی برابر منویات رهبر انقلاب را از جمله ظرفیت های بسیج اساتید است که 25 نفر از اساتید آموزش دیده و با تجربه در این خصوص مشغول فعالیت و پژوهش هستند .

در ادامه حجت الاسلام دکتر ترابی، رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان تصریح کرد: نگاه عقلانی به دین اقتضا می کند که همه دانشگاه ها دست به دست هم دهیم و پایه نظام و انقلاب را تقویت کنیم تا از این طریق کارآمدی نظام را تضمین کنیم. رویکرد ما در نهاد رهبری عقلانیت، هماهنگی و الفت بوده و هست.

dedar.96.7.2

dedar.96.7.3

.

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار