نمایشگاه پدافند غيرعامل در دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :
نمایشگاه  پدافند غيرعامل در دانشگاه فردوسی مشهد

در طي پنج روز برپايي نمايشگاه پدافند غیر عامل در پردیس دانشگاه فردوسی مشهد ، رئیس دانشگاه ، معاونان دانشگاه، مسئولان دانشکده ها و واحدها همچنین  بيش از 6000 نفر از دانشجویان و کارکنان از این نمايشگاه بازديد داشتند.

سید محسن منتظری معاون اداره حفاظت فیزیکی و انتظامات دانشگاه در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه در تکمیل این خبر افزود: بر اساس تصميمات ستاد بزرگداشت هفته پدافند غيرعامل دانشگاه فردوسي مشهد، مسئوليت اجرايي دو فعاليت اصلي هفته پدافند غيرعامل يعني برگزاري كارگاه آموزشي پدافند غيرعامل زيستي و همچنين نمايشگاه پدافند غيرعامل به مديريت حراست دانشگاه واگذار شد. برپايي نمايشگاه با همت و كوشش جمعي از همكاران خلاق و پرتلاش اداره حفاظت فيزيكي و انتظامات انجام گرديد.

با توجه به انتظاراتي كه از دانشگاه فردوسي مشهد در خصوص اثرگذاري اين گونه فعاليتها وجود دارد سعي شد كه مطالب عرضه شده متناسب با سطح توقعات باشد. در اين راستا پايان نامه هايي با موضوع پدافند غيرعامل به نمايش عموم گذارده شد و در بخش معرفي كتاب با موضوع پدافند غيرعامل نيز با استقبال مراجعين مواجه بوديم.

در طي پنج روز برپايي نمايشگاه رئیس دانشگاه فردوسی مشهد، معاونان دانشگاه و مسئولان دانشکده ها ها و بيش از 6000 نفر از دانشجویان و کارکنان از این نمايشگاه بازديد داشتند.

بيش از 1000 نفر نيز در مسابقه نمايشگاهي شركت نمودند كه به قيد قرعه در پایان هر روز از برگزاری نمایشگاه به برندگان كارت هديه اهدا گرديد.

10 پايان نامه و بيش از 50 عنوان كتاب و مجله هم با موضوع پدافند غيرعامل در این نمایشگاه در معرض عموم قرار داده شد.

در بخش برگزاري كارگاه آموزشي نيز با دعوت از يكي از اساتيد برجسته پدافند غيرعامل زيستي سعي گرديد كه اين عنوان از پدافند غيرعامل بهتر و بيشتر به دانشگاهيان عزيز معرفی شود که در اين كارگاه سه ساعته شاهد حضور بيش از 200 نفر از دانشگاهيان بوديم.

بدون شك هدف از برپايي اينگونه فعاليتها آشنايي جامعه دانشگاهي با مباحث متنوع پدافند غيرعامل است. با توجه به هجمه هاي گوناگون فرهنگي، اقتصادي، زيستي، اطلاعاتي، كالبدي و سايبري، اطلاع رساني و آموزش همگاني اين مباحث ، حياتي و ضروري است و به نظر ميرسد شروط نهادينه كردن پدافند غيرعامل در جامعه اولاً آموزش و فراگيري ، ثانياً درك و پذيرش اهميت و جايگاه پدافند غير عامل و ثالثاً برنامه ريزي و اقدام مؤثر است. پدافند غيرعامل از شاخص هاي توسعه جامعه محسوب ميگردد و در حال حاضر اين كشورهاي پيشرفته هستند كه داراي بهترين دفاع شهري يا پدافند غيرعامل ميباشند

اميدواريم با نشر اطلاعات و آگاهي ها بتوانيم اهميت و حساسيت جايگاه پدافند غيرعامل را در جامعه فرهيختگان و دانشگاهي بيشتر نشان دهيم.

جا دارد در پايان از کلیه همکاران در دانشگاه كه در برگزاري هرچه بهتر اين مراسم تلاش نمودند و زحمات بسيار زيادي را متحمل شدند سپاسگزاري نمایيم.

800899

800901

800900

.

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار