استاد دانشگاه فردوسی مشهد به‌عنوان دانشمند برگزيده كشور معرفی شد

ارسال شده در تاریخ :
استاد  دانشگاه فردوسی  مشهد به‌عنوان دانشمند برگزيده كشور معرفی شد

دكتر محمدجعفر ياحقي استاد دانشكده ادبيات و علوم انساني و مدير قطب علمي فردوسي و شاهنامه دانشگاه فردوسي مشهد به‌عنوان دانشمند برگزيده كشور معرفي شد.

در مراسمی كه روز سه‌شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ به مناسبت پنجاه و پنجمین همايش ملي اعطاي جايزه موقوفه موسسه فرهنگي البرز در تالار همایش‌های سوره در تهران برگزار شد، دكتر محمدجعفر ياحقي استاد دانشگاه فردوسی مشهد به انتخاب و پيشنهاد بنياد ملي نخبگان كشور به دريافت لوح و نشان و جايزه دانشمند برگزيده كشور نائل آمد.

در اين مراسم تنها به چهار دانشمند در رشته‌های: پزشكي، فني، علوم و علوم انساني اين جايزه كه از سوي موقوفه بنياد فرهنگي البرز تخصیص‌یافته بود، تعلق گرفت. اين جايزه علاوه بر لوح تقدير و نشان بنياد فرهنگي البرز شامل بيست سكه بهار آزادي بود كه دكتر یاحقی بلافاصله پس از دريافت پشت تريبون رفت و ۲۰ سكه بهار آزادي جايزه خود را به دو دانشجوي كرد زلزله‌زده از استان كرمانشاه تقديم كرد و از بنياد البرز خواست با اين مبلغ وسيله ادامه تحصيل دو دانشجوي كرد زلزله زده را فراهم آورند.

او در سخنان كوتاه خود اعلام كرد كه من هم زلزله‌زده هستم و حال‌وروز دانشجوي بی‌خانمان زلزله رده را می‌دانم.

وي در همين راستا اشاره كرد كه من زمانی كه دانشجوي دانشگاه فردوسي مشهد بودم در سال ۱۳۴۷ كه در جنوب خراسان زلزله آمد تمام هستي خانواده‌ام را از دست دادم و لذت کمک‌های مردمي به زلزله‌زدگان در اوج نياز چشيدم.

آن سال دكتر علي شريعتي كه استاد من بود در دانشگاه مشهد ستادي براي كمك به زلزله‌زدگان ترتیب داده و ما دانشجويان زلزله‌زده را زیرپوشش حمايت خود قرار داده بود. بنا براين من درد دانشجوي زلزله‌زده را خوب می‌فهمم.

وي اظهار اميدواري كرد كه هرچه زودتر آن دانشجويان زلزله‌زده بتوانند غم‌های خود را فراموش كنند و با درخشيدن در عرصه‌های علمي به دريافت جايزه بنياد فرهنگي البرز نائل آيند.

8

.

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار