رئیس دانشگاه فردوسی مشهد: کتاب میراث دانش بشری و عصاره تفکر بشر است

ارسال شده در تاریخ :
رئیس دانشگاه فردوسی مشهد: کتاب میراث دانش بشری و عصاره تفکر بشر است

دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد اظهار نمود: کتاب میراث دانش بشری و عصاره تفکر بشر است و هر فرد وقتی بخواهد در زمینه‌های مختلف بر دانسته‌های خود بیفزاید به‌جز کتاب راهی ندارد.

دکتر محمد کافی، روز پنجشنبه 2 آذرماه 96 در بازدید از فروشگاه کتاب شماره دو جهاد دانشگاهی مشهد که به مناسبت روز کتاب‌گردی انجام شد، در محل این فروشگاه در گفتگوی کوتاهی با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران ایسنا اظهار نمود: جهاد دانشگاهی با حفظ معیارها و ارزش‌ها توانسته خدمات ارزنده‌ای در چندین دهه به جامعه دانشگاهی کشور ارائه کند و افزود ما در حوزه‌های مختلف سعی داشتیم هم‌تراز دانشگاه فردوسی مشهد فعالیت ارائه کنیم و تنها حوزه‌ای که ورود پیدا نکردیم بحث کتاب‌فروشی است زیرا اعتقادداریم این وظیفه را جهاد دانشگاهی بهتر از دانشگاه انجام می‌دهد.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد بابیان اینکه خوب است برگزاری نمایشگاه‌های کتاب در دانشگاه فردوسی مشهد با هماهنگی جهاد دانشگاهی صورت گیرد، عنوان کرد: امروز دانشگاهیان ما کمتر مطالعه نمی‌کنند بلکه روش خواندن آنان تغییر کرده و به‌جای ورق زدن کتاب به‌راحتی به‌وسیله رایانه به مطلب موردنیاز دست پیدا می‌کنند.

کافی با اشاره به اینکه نشر کتاب مهجور است، تصریح کرد: جهاد دانشگاهی باید در حوزه فنّاوری کتاب‌خوانی نیز ورود پیدا کند زیرا این امر به بازار نشر و فرآیند کتاب‌خوانی کمک می‌کند.

وی با اشاره به اینکه سلیقه‌های مختلف به کتاب مراجعه می‌کنند، بیان کرد: بازار نشر در حوزه سرگرمی هم باید ورود کند زیرا بازار کتاب و نشر دچار فراز و نشیب می‌شود ولی بخشی از میراث بشر است و حفظ خواهد شد.

کافی بابیان اینکه باید از ابزارها و روش‌های جدیدی استفاده کنیم که مطالعه را تسهیل کند، تشریح کرد: دانشگاه هم با همین سیاست که نشر، کتاب و کتاب‌خوانی در اولویت اول محسوب می‌شود در امر کتاب‌خوانی ورود پیداکرده است.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد با تأکید بر اینکه جهاد دانشگاهی به‌موازات نشر سخت‌افزاری در حوزه نشر مجازی ورود پیدا کند، تصریح کرد: در دوره‌ای که جنس بدل وارد بازار می‌شود جهاد دانشگاهی توانسته به‌خوبی کیفیت کار خود را در حوزه نشر حفظ کند.

وی در خصوص بودجه‌ای که‌ دانشگاه به کتاب اختصاص می‌دهد، گفت: بودجه دانشگاه برای خرید کتاب سال‌به‌سال اضافه می‌شود و در سالیان اخیر درخواستی نبوده که برای خرید کتاب از جانب ما رد شود.

لازم به ذکر است دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد روز پنجشنبه 2 آذرماه 96 روز کتاب‌گردی از فروشگاه کتاب دانشگاه فردوسی مشهد و فروشگاه کتاب جهاد دانشگاهی مشهد بازدید نمود.

منبع خبر : ایسنا

800993

.

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار