برگزاری نشست هم‌اندیشی روسا و معاونان آموزشی و فرهنگی دانشکده‌‌های دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :
برگزاری نشست هم‌اندیشی روسا و معاونان آموزشی و فرهنگی دانشکده‌‌های دانشگاه فردوسی مشهد

نشست هم‌اندیشی روسا و معاونان آموزشی و فرهنگی دانشکده‌‌های دانشگاه فردوسی مشهد روز چهارشنبه اول آذرماه به دعوت مدیریت فرهنگی و فعالیت‌های داوطلبانه دانشگاه به‌منظور تبادل‌نظر در مورد فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد در تالار اندیشه مجتمع کانون‌های فرهنگی دانشگاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، دکتر منصور معتمدی، مدیر فرهنگی و فعالیت‌های داوطلبانه دانشگاه در ابتدای این نشست ضمن خیرمقدم به روسا و معاونان دانشکده‌های دانشگاه فردوسی مشهد بر تداوم این جلسات به‌منظور هم‌اندیشی و هم‌افزایی در رابطه با حفظ و گسترش فعالیت‌های فرهنگی در راستای تحقق اهداف کلان دانشگاه در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی تأکید کرد.

دکتر معتمدی با اشاره به بازه دوماهه انتصاب ایشان به سمت مدیر فرهنگی دانشگاه گفت: در این مدت بامطالعه و ارزیابی شرایط موجود در مدیریت فرهنگی دانشگاه ضرورت ارتباط و تعامل بیشتر با دانشکده‌های 12 گانه دانشگاه که نقش قابل‌توجهی در حمایت و پشتیبانی از فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در سطح دانشگاه داشته و دارند کاملاً احساس می‌شد. لذا برنامه‌ریزی‌های لازم به عمل آمد تا سلسله جلساتی با حضور روسا و معاونان آموزشی و فرهنگی دانشکده‌ها به‌منظور هم‌اندیشی و تبادل‌نظر در مورد زمینه‌های مشترک فعالیت در حوزه فرهنگی و اجتماعی داشته باشیم و از نقطه نظرات و دیدگاه‌های مؤثر و راهگشای مسئولین دانشکده‌ها که میزبانی حجم انبوهی از برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی تشکل‌ها و گروه‌های دانشجویی را بر عهده‌دارند، آگاه شویم.

در ادامه این نشست مهندس ناصر پرفرازی معاون مدیریت فرهنگی گزارشی از حوزه فعالیت‌های مدیریت فرهنگی و فعالیت‌های داوطلبانه ارائه داد و به معرفی بخش‌های مختلف این مدیریت پرداخت.

مهندس هادی اکرمی کارشناس تشکل‌های اسلامی در مورد فرایند اخذ مجوز فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی ، تبلیغات فعالیت‌ها و همچنین روند اخذ مجوز اردوهای فرهنگی و نیز چالش‌های موجود در مسیر انجام فعالیت‌های فرهنگی در سطح دانشگاه توضیحات کاملی ارائه کرد.

در ادامه روسا و معاونان دانشکده‌ها ضمن استقبال از برگزاری این نشست و تداوم آن هریک به بیان دیدگاه‌های خود و طرح مشکلات و چالش‌های فرهنگی موجود در دانشکده‌ها پرداختند.

تخصیص اعتبار و بودجه مستقل فرهنگی به دانشکده‌ها ، تأکید بر عقد تفاهم‌نامه‌های همکاری میان مدیریت فرهنگی و فعالیت‌های داوطلبانه، لزوم تفویض اختیارات بیشتر به دانشکده در حوزه فعالیت‌های فرهنگی، فراهم ساختن سازوکار نظارتی برای هیئت‌رئیسه دانشکده‌ها در فرایند اخذ مجوزها، پیشنهاد درزمینهٔ حضور بیشتر کانون‌های فرهنگی و هنری در سطح دانشکده‌ها، پیش‌بینی نقش معاونان آموزشی و فرهنگی دانشکده‌ها در فرایند اخذ مجوز، حمایت بیشتر از جشن‌ها متمرکز دانش‌آموختگی، تمهید شرایطی برای پوشش حداکثری دانشجویان درزمینهٔ های فرهنگی و اجتماعی، حمایت‌های بیشتر نرم‌افزار و سخت‌افزاری از تشکل‌ها و نهادهای دانشجویی در سطح دانشکده‌ها، توجه بیشتر بر ارتقای سلامت جسمانی و نشاط روانی و اجتماعی در برنامه‌های فرهنگی، حمایت از دانشکده جهت مشارکت بیشتر در برگزاری فعالیت‌ها فرهنگی و ... ازجمله مواردی بود که در این نشست از سوی روسا و معاونان فرهنگی دانشکده‌ها بیان شد.

در پایان این نشست کارشناسان حوزه مدیریت فرهنگی رضا دانایی کارشناس انجمن‌های علمی و دکتر علی باغدار دلگشا کارشناس کرسی‌های آزاداندیشی به برخی سؤالات و ابهامات پاسخ گفتند.

پایان‌بخش این نشست بازدید میهمانان از مجتمع کانون‌های فرهنگی وهنری بود که با همراهی مدیر فرهنگی، کارشناس کانون‌های فرهنگی و هنری انجام شد و در هر بخش توضیحاتی در مورد فعالیت‌های 24 کانون فعال از سوی دبیر شورای هماهنگی کانون‌ها و همچنین دبیران هر یک از کانون‌های فرهنگی و اجتماعی بیان شد.

8001002

8001003

8001004

.

.

 

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار