اهدای آرشیو نشریات قدیمی دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد به مرکز آثار مفاخر و اسناد دانشگاه

ارسال شده در تاریخ :
اهدای آرشیو نشریات قدیمی دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد  به مرکز آثار مفاخر و اسناد دانشگاه

نشریات قدیمی دانشجویی دانشگاه که طی سال‌ها در معاونت فرهنگی و اجتماعی جمع‌آوری و نگهداری شده بود، پس از اسکن و آرشیو سازی توسط مدیریت، در روز 14 آذر به مرکز آثار مفاخر و اسناد دانشگاه اهدا شد.

آقای حافظی، مسئول خانه نشریات دانشگاه فردوسی مشهد در این نشست با تأکید بر نقش پررنگ مرکز آثار مفاخر و اسناد دانشگاه در جمع‌آوری تاریخ دانشگاه، گفت: پس از حضور دکتر ساکت در مدیریت فرهنگی و اجتماعی در تابستان، قرار شد که نشریات قدیمی دانشگاه برای نگهداری به مرکز آثار مفاخر و اسناد دانشگاه منتقل شود.

وی بابیان اینکه این نشریات از سال 75 آرشیوشده‌اند، گفت: تعداد 2677 شماره نشریه که 42 هزار صفحه را شامل می‌شود در این مدت جمع‌آوری‌شده‌اند که امروز در اختیار مرکز آثار مفاخر و اسناد دانشگاه قرار داده‌شده است.

مسئول خانه نشریات ادامه داد: مقررشده است که اگر به هر دلیلی مرکز آثار مفاخر و اسناد دانشگاه تصمیم گرفت که این آرشیو نشریات در مرکز نگهداری نشود، به مدیریت فرهنگی و اجتماعی بازگردانده شود.

دکتر معتمدی، مدیر فرهنگی و فعالیت‌های داوطلبانه دانشگاه نیز در این نشست بابیان اینکه مرکز مفاخر و اسناد دانشگاه به‌عنوان پناهگاه دانشگاه شناخته می‌شود، اظهار کرد: این مرکز فضای مطمئنی برای جمع‌آوری میراث معنوی و فرهنگی دانشگاه است که آیندگان مجبور نباشند که تاریخ را دوباره تکرار کنند.

دکتر ساکت رئیس مرکز آثار مفاخر و اسناد دانشگاه نیز با قدردانی از اهتمام دکتر معتمدی و آقای حافظی برای جمع‌آوری، آرشیو و اهدای نشریات قدیمی دانشگاه به مرکز یادآور شد: مرکز آثار مفاخر و اسناد دانشگاه به دنبال گسترش گفتمان توجه به تاریخ دانشگاه است که چنین اقداماتی از سوی واحدهای مختلف دانشگاه موفقیت ضمنی مرکز را در این زمینه نشان می‌دهد.

.

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار