دکتر کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد: دانشجویان سرمایه‌های گران‌سنگ و ارزشمند این دانشگاه هستند

ارسال شده در تاریخ :
دکتر کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد: دانشجویان سرمایه‌های گران‌سنگ و ارزشمند این دانشگاه هستند

گردهمایی دانشجویان دکترای تخصصی نو ورود و مدیران ارشد دانشگاه فردوسی مشهد در روز یکشنبه نوزدهم آذرماه 1396 در تالار اجتماعات دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

دکتر کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد به‌عنوان سخنران اصلی این گردهمایی دانشجو را سرمایه گران‌سنگ و ارزشمند برای دانشگاه و کشور عنوان نمود و افزود با تلاش‌های انجام‌شده سعی شده است تا جایگاه علمی و پژوهشی دانشگاه فردوسی مشهد روزبه‌روز افزون گردد و دانشجویان و مسئولین باید دست در دست همدیگر این پرچم را برافراشته نگه‌دارند زیرا که نام دانشجویان دکترای تخصصی بانام دانشگاه فردوسی مشهد هماهنگ شده است و هرچقدر نام و جایگاه دانشگاه بالاتر رود قطعاً نام دانشجویان هم تجلی پیدا می‌کند.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در این گردهمایی با اشاره به در پیش رو بودن هفته پژوهش و فناوری گفت: فکر مبتنی بر پژوهش و فکر مبتنی بر دانش روزبه‌روز باید در دانشگاه و کشور افزایش یابد. وی با اشاره به این‌که امروز دانشگاه فردوسی مشهد جز 500 دانشگاه برتر دنیا شناخته‌شده است افزود دیدگاه دانشمندان و پژوهشگران و مسئولین نسبت به دانشگاه فردوسی مشهد بهبودیافته است.

دکتر کافی رتبه دانشگاه فردوسی مشهد را در آخرین رتبه‌بندی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در جایگاه دوم کشور عنوان کرد و عنوان کرد که با پیگیری‌ها و برنامه‌ریزی‌های مسئولین دانشگاه سعی شده است تا روزبه‌روز بستر برای دانشجویان دکترای تخصصی فراهم شود و انتظار می‌رود که کمبودهای علمی و پژوهشی دانشجویان در این دوره برطرف شود.

وی در ادامه ارزیابی اساتید را اساس و پایه رتبه‌بندی و ارتقای اساتید عنوان کرد و افزود که این امر منجر به افزایش فعالیت اساتید می‌شود و از دانشجویان به‌خصوص دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی خواست تا با تلاش و کوشش فراوان بر عملکرد اساتید اثرگذار باشند.

محمد کافی کمبود تجهیزات به‌روز در دانشگاه را یکی از بزرگ‌ترین مشکلات و معضلات موجود دانست و افزود سعی شده است تا با تنظیم قراردادها و تفاهم‌نامه‌ها با سایر شرکت‌ها و دانشگاه‌های کشور بستر را برای استفاده دانشجویان از تجهیزات و امکانات آن‌ها فراهم کنیم تا دانشجویان بتوانند از فضا و امکانات مناسب جهت اجرای طرح‌های پژوهشی خود استفاده نمایند.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به جذب دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه فردوسی مشهد عنوان کرد که هم‌اکنون در دانشگاه فردوسی مشهد ما بیش از 1500 دانشجو از 20 ملیت مختلف در حال تحصیل‌اند که این امر می‌تواند منجر به اعتلای نام و جایگاه دانشگاه فردوسی مشهد در عرصه بین‌المللی گردد.

وی همچنین از مهم‌ترین دغدغه‌های دانشجویان و به‌خصوص دانشجویان مقطع دکترای تخصصی را ابهام در آینده شغلی این عزیزان عنوان کرد و در ادامه افزود که اگرچه فرصت‌های شغلی درزمینهٔ جذب به‌عنوان کارمند و هیئت‌علمی هموار نیست اما زمینه اشتغال دانشجویان دکترای تخصصی در غالب شرکت‌های دانش‌بنیان امروز فراهم است. وی همچنین از دانشجویان و اساتید خواست تا موضوع رساله‌های دکترای خود را در جهت حل مشکلات کشور طرح‌ریزی نمایند و بیش‌ازپیش موجبات پیشرفت کشور را فراهم کنند.

در ادامه این گردهمایی دکتر هاشمی معاون آموزشی دانشگاه با اشاره به این نکته که جامعۀ آگاه می‌تواند به سرانجام برسد افزود که دانشگاه فردوسی مشهد سعی کرده است تا بازبینی اساسی در دروس انجام شود و گفت که این طرح در اختیار وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قرارگرفته است و پس از تصویب شاهد تغییرات اساسی در دروس خواهیم بود. وی همچنین با اشاره به قدمت بیش از 70 سال دانشگاه فردوسی مشهد نیاز به نوسازی دانشگاه را امری ضروری دانست و از دانشجویان خواست تا در حل مشکلات و مسائل مختلف یار و همکار مدیریت دانشگاه باشند زیرا که دانشجویان چشمان بینای مدیریت دانشگاه هستند.

دکتر بهرامی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد نیز ضمن گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری، نمایشگاه دستاوردهای علمی و پژوهشی استان خراسان رضوی که هم‌اکنون در حال برگزاری است را نمودی از پیشرفت در علم و فناوری در عرصه‌های مختلف دانست و افزود دانشگاه فردوسی مشهد در چند سال اخیر پیشرفت چشمگیری در عرصه علم و فناوری داشته است به‌نحوی‌که تعداد مقالات معتبر این دانشگاه از 950 عدد در سال 2013 به بیش از 1350 عدد در سال 2016 و رتبه جهانی دانشگاه از بیش از 600 به کمتر از 500 رسیده است که این امر جز با تلاش و مجاهدت‌های دانشجویان و اساتید امکان‌پذیر نبوده است.

در ادامه این جلسه جمعی از دانشجویان دکترای تخصصی به نمایندگی از سایر دانشجویان به بیان مشکلات و دغدغه‌های دانشجویان پرداختند و خواستار پیگیری و تلاش مسئولین جهت حل این مسائل شدند.

خانم بنی اسدی به نمایندگی از دانشکده الهیات، خانم شریفی به نمایندگی از دانشکده مهندسی و گروه صنایع، خانم صابریان به نمایندگی از دانشکده علوم و گروه فیزیک، خانم صمصامی به نمایندگی از دانشکده کشاورزی و گروه علوم دامی، آقای تنها به نمایندگی از دانشکده علوم انسانی و گروه علوم تربیتی، آقای منفرد به نمایندگی از دانشکده علوم و گروه زیست‌شناسی، آقای نریمانی به نمایندگی از دانشکده کشاورزی و گروه باغبانی و آقای یعقوبی به نمایندگی از دانشکده مهندسی و گروه مکانیک به بیان مسائل و مشکلات پیش روی دانشجویان دکترای تخصصی پرداختند.

لازم به ذکر است در پایان این گردهمایی از دانشجویان دکترای تخصصی که در دانشگاه فردوسی مشهد پذیرفته‌شده‌اند تقدیر به عمل آمد.

خبرنگار : الهی نژاد

dr.96.9.1

801097

dr.96.9.2

dr.96.9.3

dr.96.9.4

dr.96.9.5

dr.96.9.6

dr.96.9.7

ليست دانشجويان برتر

نام و نام خانوادگي

رشته

توضيحات

مائده قاري

كلينيكال پاتولوژي دامپزشكي دستياري

جابر كاظم پور

آمار

رويا رضا منش

اديان و عرفان

عبدالرحمن جامي الاحمدي

مديريت ورزشي مديريت راهبردي در سازمان ها و رويدادهاي ورزشي

سيد جواد موسوي زارع

جغرافياي سياسي

عاطفه اطهري علاف

مديريت آموزشي

راضيه قاضي بيرجندي

بيوتكنولوژي زيست فناوري

رضوان صمصامي

تغذيه دام

علي زواري

باكتري شناسي

سيد داود سجاديان جاغرق

علوم علفهاي هرز

احمد عسگري

تاريخ و تمدن ملل اسلامي

فاطمه حسين پور

بيوتكنولوژي زيست فناوري

فاطمه عزيز علي آبادي

تغذيه دام

حسين هدايتي تلوكي

زمين شناسي مهندسي

داود زمرديان

علوم جانوري فيزيولوژي جانوري

مرتضي رضا زاده

اديان و عرفان

.

 

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار