اعتلای فرهنگ مشهد نيازمند همكاری همه جريانهای اصيل فرهنگی است

ارسال شده در تاریخ :
اعتلای فرهنگ مشهد نيازمند همكاری همه جريانهای اصيل فرهنگی  است

دکتر ساکت، رئیس مرکز آثار مفاخر و اسناد دانشگاه فردوسی مشهد  به همراه همکاران این مرکز روز سه‌شنبه، 28 آذرماه در موسسه فرهنگی هنری شهرآرا حضور یافت و از تلاش‌های این موسسه درراه اعتلای فرهنگ مشهد قدردانی کرد.

در این دیدار ابتدا مجید خرمی، مدیرعامل و رئيس هیئت‌مدیره موسسه شهرآرا و مدیرمسئول روزنامه شهرآرا با قدردانی از توجه مدیران دانشگاهی به مقوله فرهنگ، خراسان بزرگ و دانشگاه فردوسی مشهد را کهکشانی از مفاخر پرآوازه دانست و گفت: آشنایی نسل جوان با این الگوهای فرهیخته می‌تواند در ترسیم آینده نسل جوان مؤثر واقع شود.

وی با اشاره به اینکه رویکرد روزنامه شهرآرا در دور جدید فعاليت آن صرفاً فرهنگی است، یادآور شد: این موسسه می‌تواند با کمک مرکز مفاخر دانشگاه فردوسی مشهد در این راه گام‌های مهم و اساسی‌ بردارد.

خرمی ادامه داد: در خصوص اطلاع‌رسانی و تبلیغات رسانه‌ای برای فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه فردوسی مشهد، روزنامه شهرآرا از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد و همواره یار و همراه فعالان فرهنگی دانشگاه خواهد بود.

دکتر ساکت نیز با ابراز خرسندی از رویکرد فرهنگی روزنامه شهرآرا در دور جدید، پیوند جریان‌های اصیل فرهنگی را مهم ارزیابی کرد و یادآور شد: ایجاد فضای فرهنگی با کمک المان‌ها و عناصر فرهنگی می‌تواند مشهد را از فضای رخوت‌انگیز کنونی دور سازد.

وی با اشاره به برگزاری نکوداشت‌های مفاخر و استادان تأثیرگذار دانشگاه توسط مرکز آثار مفاخر و اسناد دانشگاه گفت: برگزاری این‌گونه نکوداشت‌ها علاوه بر زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره مفاخر و بزرگان دانشگاه به ایجاد انگیزه در ميان دانشجویان و نسل جوان و همچنین تقویت روحیه خودباوری در بین آنان كمك خواهد كرد.

رئیس مرکز آثار مفاخر و اسناد دانشگاه از برگزاری شب غلامحسین یوسفی در قالب شب‌های بخارا در دوم بهمن‌ماه سال جاری خبر داد و اضافه کرد: این فعالیت فرهنگی برای دیگر مفاخر دانشگاه و نيز بزرگان خراسان پیگیری خواهد شد.

برگزاری شب‌های یادبود برای مفاخر استان، تولید محتوا برای برنامه‌های تلویزیونی شهرآرا که در آینده نزدیک آغاز به کار خواهد کرد، پوشش خبری کامل رویدادهای فرهنگی دانشگاه فردوسی مشهد و ارسال روزنامه شهرآرا برای منتخبین اعضای هیئت‌علمی شاغل و بازنشسته از موارد همکاری دو مرکز برای اعتلای فرهنگ شهر مشهد بود كه در اين ديدار مورد موافقت قرار گرفت.

.

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار