آیین نکوداشت استاد واعظ زاده با عنوان قرآن پژوه روشن بین برگزار می شود

ارسال شده در تاریخ :
آیین نکوداشت استاد واعظ زاده با عنوان قرآن پژوه روشن بین برگزار می شود

آیین نکوداشت استاد محمد واعظ زاده خراسانی با عنوان قرآن پژوه روشن بين، ساعت ۸ صبح روز پنج شنبه ۳۰ آذرماه در سالن همایش های دفتر تبلیغات اسلامی شعبه خراسان رضوی و با سخنرانی آیت الله استادی و آیت الله تسخیري برگزار خواهد شد.

در این همایش که با همکاری دانشگاه فردوسی مشهد، بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی و با ميانداري دفتر تبلیغات اسلامی شعبه خراسان رضوی برگزار می شود، چهره قرآنی استاد فرهیخته آیت الله واعظ زاده خراسانی و تلاش های ایشان در این عرصه معرفی خواهد شد.

استاد آیت الله واعظ زاده از چهره های علمی کشور و از مفاخر دانشگاه و حوزه علميه به شمار می رود که از محضر اساتید بزرگی چون آیت الله بروجردی، حضرت امام خمینی، آیت الله حجت کوه کمره ای، آیت الله سید صدرالدین صدر، علامه طباطبایی، آیت الله شیخ هاشم قزوینی، آیت الله حاج شیخ مجتبی قزوینی و آیت الله میلانی و برخي دیگر از بزرگان علمی را درک کرد و از محضر آنان بهره برد.

ایشان به واسطه انس فراوانی که با استاد خود آیت الله بروجردی داشتند، در حوزه مباحث مربوط به تقریب نیز همچون استاد خود می اندیشید و بعدها که اولین دبیر کل مجمع تقریب بین مذاهب اسلامی شد، همان ایده ها را دنبال کرد.

.

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار