رساله دانشجوی دكتری دانشگاه فردوسی مشهد در نهمين جشنواره بين المللی فارابی برگزيده شد

ارسال شده در تاریخ :
رساله دانشجوی دكتری دانشگاه فردوسی مشهد در نهمين جشنواره بين المللی فارابی  برگزيده شد

رساله دكتري خانم ليلا حق‌پرست با عنوان بررسي ساختار اسطوره‌ای حماسه‌های پهلوانان خاندان سام از دانشگاه فردوسي مشهد، باراهنمایی دكتر محمدجعفر ياحقي استاد گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه فردوسی مشهد نهمين جشنواره بین‌المللی فارابي برگزيده شد.

مراسم نهمين جشنواره بین‌المللی فارابي با حضور رئیس‌جمهور، وزير علوم، روساي دانشگاه‌های برتر، رئیس بنياد ملي نخبگان و اعضاي برگزيده در سالن اجلاس سران برگزار شد.

رئیس‌جمهوری در سخنان خود در این مراسم با تأکید بر اهمیت علوم انسانی و تأثیرگذاری این علوم در سایر عرصه‌های علمی و همچنین حل مشکلات مختلف اظهار کرد: علوم انسانی جایگاه بسیار ارزشمندی دارد و چنانچه که بنابراین است که اصلاح اداری انجام شود یا برنامه‌ریزی حرکت برای کشور تدوین و یا تحولی در جامعه ایجاد شود، ابتدا باید در حوزه علوم انسانی و فرهنگ جامعه این اتفاق بیفتد.

لازم به ذکر است در مراسم نهمين جشنواره بین‌المللی فارابي ۴۲ اثر تقدير شد كه در اين ميان در بخش گروه زبان و ادبيات فارسي رساله دكتري سرکار خانم دكتر ليلا حق‌پرست با عنوان «بررسي ساختار اسطوره‌ای حماسه‌های پهلوانان خاندان سام» از دانشگاه فردوسي مشهد، باراهنمایی استاد دكتر محمدجعفر ياحقي استاد گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه فردوسی مشهد برگزيده شد.

قابل‌ذکر است كه تمام مراحل تحقيقي اين رساله در قطب علمي فردوسی و شاهنامه دانشگاه فردوسي مشهد انجام‌شده است.

loh.h

.

.

 

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار