رساله فارغ التحصیل دانشگاه فردوسی مشهد به دریافت دو جایزه مهم نائل آمد

ارسال شده در تاریخ :
رساله فارغ التحصیل دانشگاه فردوسی مشهد به دریافت دو جایزه مهم نائل آمد

رساله دکتری خانم دکتر لیلا حق‌پرست با عنوان بررسی ساختار اسطوره‌ای حماسه‌های پهلوانان خاندان سام» که در سال ۱۳۹۵ به راهنمایی دکتر محمدجعفر یاحقی عضو هیئت‌علمی دانشگاه فردوسی مشهد و مدیر قطب علمی فردوسی و شاهنامه دفاع شده بود ظرف سه روز گذشته دو جایزه مهم را از آن خود کرد.

رساله دکتری دانشجوی دانشگاه فردوسی مشهد، ابتدا روز یکشنبه ۲۴ آذرماه به دریافت جایزه رساله برتر کشور در جشنواره بین‌المللی فارابی نائل آمد و جایزه خود را از دست رئیس محترم جمهورِ دریافت کرد و همین رساله برای دومین بار عصر روز سه‌شنبه ۲۶ دی‌ماه نیز به دریافت جایزه دکتر فتح‌الله مجتبایی به‌عنوان رساله برتر کشور نائل آماد و جایزه خود را از دست استاد مجتبایی دریافت داشت.

در مراسم اعلام جایزه استاد مجتبایی که در شهر کتاب تهران برگزار شد پس از اعلام معاون شهر کتاب جناب آقای محمدخانی، استاد راهنمای رساله دکتر یاحقی دقایقی در مورد این رساله و کاری که خانم دکتر حق‌پرست انجام داده‌اند توضیحاتی داد و اظهار امیدواری کرد که با تمهیدات اندیشیده شده بازهم ‌در قطب علمی فردوسی و شاهنامه دانشگاه فردوسی کارهای شایسته دیگری صورت پذیرد. در پایان این مراسم خانم دکتر حق‌پرست پس از دریافت جایزه دقایقی سخن گفت‌ و از قطب علمی فردوس و شاهنامه برای فراهم آوردن محیط مناسب تحقیق سپاسگزاری کرد.

لازم به توضیح است که جایزه استاد مجتبایی امسال هفتمین دوره خود را پشت سر گذاشت. در چهار دوره از این هفت دوره رساله‌های تهیه‌شده در قطب علمی فردوسی و شاهنامه برگزیدگان این رویداد مهم علمی بوده است و دانشگاه فردوسی مشهد از جهت دریافت جایزه استاد مجتبایی در بین دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور بلامنازع و در مرتبه نخست بوده است.

باید بیفزاییم که رساله‌های برتر جایزه استاد مجتبایی همه‌ساله به چاپ می‌رسد. در همین جلسه وعده داده شد که چاپ‌شده رساله‌های برگزیده این دوره سال آینده در همین برنامه رونمایی خواهد شد.

.

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار