رتبه دانشکاه فردوسی مشهد در وب سنجی

ارسال شده در تاریخ :
 رتبه دانشکاه فردوسی مشهد در وب سنجی

دانشگاه فردوسی مشهد موفق به کسب رتبه دوم در زمینه وب‌سنجی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، در میان کل دانشگاه‌های کشور در سال 2018 گردید.

بر اساس این نتایج که توسط نظام رتبه‌بندی بین‌المللی UniRank (که در سال‌های گذشته با نام ICU4 فعالیت داشته است) منتشر می‌شود، دانشگاه فردوسی مشهد، پس از دانشگاه تهران به عنوان دومین دانشگاه کشور شناخته شده است.

بر اساس نتايج نظام UniRank، دانشگاه فردوسي مشهد، رتبه 2 در كشور، رتبه 81 در آسيا و‌ رتبه 592 در جهان را كسب نموده است. بر اين اساس، دانشگاه فردوسي مشهد نسبت به نتايج دوره گذشته اين نظام،‌ در ميان دانشگاه‌هاي كشور 1 پله صعود، در آسيا 48 پله و در جهان نيز 231 پله صعود داشته است.

لازم به ذکر است رتبه‌بندی بین‌المللی UniRank ، با هدف سنجش ميزان حساسيت دانشگاه‌ها و موسسات آموزشي و پژوهشي نسبت به نشر الكترونيكي و اينترنتي، هر شش ماه يكبار نتايج ارزيابي و رتبه‌بندي خود را منتشر مي‌نمايد. در نخستین رتبه‌بندی سال 2018 این نظام، حدود 300 دانشگاه از کشور ایران رتبه‌بندی شده‌اند.

لازم به ذکر است ، بر اساس نتايج نظام وبومتريك، دانشگاه فردوسي مشهد رتبه 8 در ميان دانشگاه‌هاي كشور، رتبه 216 در آسيا و رتبه 963 را در جهان را به خود اختصاص داده است. بر اساس اين نتايج،‌ رتبه دانشگاهمان نسبت به نتايج ارزيابي اين نظام در شش ماهه دوم سال 2017،‌ در كشور وضعيتي ثابت، در آسيا 39 پله صعود و در جهان 62 پله صعود داشته است

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار