نشست رئیس دانشگاه فردوسی مشهد با اعضای هیئت‌علمی پژوهشکده علوم گیاهی دانشگاه

ارسال شده در تاریخ :
نشست  رئیس دانشگاه فردوسی مشهد با اعضای هیئت‌علمی پژوهشکده علوم گیاهی دانشگاه

نشست رئیس دانشگاه فردوسی مشهد با اعضای هیئت‌علمی پژوهشکده علوم گیاهی دانشگاه در روز شنبه پنجم اسفندماه 1396 با حضور مسئولان و اعضای هیئت‌علمی پژوهشکده علوم گیاهی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

دکتر کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در این نشست از تلاش‌های انجام‌گرفته پژوهشکده قدردانی نمود و اولویت نخست پژوهشکده‌ها را انجام فعالیت‌های چندوجهی و فرا گروهی عنوان نمود و مأموریت مورد انتظار از پژوهشکده‌ها را نیز حرکت در مرزهای دانش در دو بُعد تئوری و کاربردی و تلاش برای شناسایی مشکلات جامعه و حل آن‌ها دانست.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در پایان سخنان خود تصویب و اختصاص بودجه عمرانی همچنین اختصاص فضایی برای توسعه پژوهشکده علوم گیاهی دانشگاه فردوسی مشهد را مطرح نمود.

دکتر ابراهیم ایزدی دربندی رئیس پژوهشکده نیز در این نشست به اهمیت و جایگاه منحصربه‌فرد پژوهشکده و هر باریوم مستقر در آن پرداخت و سپس به چکیده‌ای از راهبردها، فعالیت‌ها، اقدامات و دستاوردهای گروه‌های پژوهشی سه‌گانه آن در چند سال اخیر اشاره نمود. ازجمله اهم موارد اشاره‌شده در این بخش عبارت بودند از: جایگاه ویژه هر باریوم دانشگاه در سه بُعد منطقه‌ای، ملی و بین‌المللی؛ جایگاه و اهمیت بانک بذر حبوبات پژوهشکده؛ تلاش‌های جدی درزمینهٔ معرفی ارقام حبوبات متحمل به تنش‌های غیر زیستی و زیستی؛ اقدامات جدید و جدی انجام‌گرفته درزمینهٔ گیاهان زینتی؛ حرکت‌ها و اقدامات جدید پژوهشکده در جهت تعامل با جامعه و رفع نیازهای تحقیقاتی موجود و نیز عقد قراردادهای داخلی و خارجی.

این نشست با گزارش فعالیت‌ها و دستاوردهای مدیران گروه‌های پژوهشی سه‌گانه پژوهشکده علوم گیاهی دانشگاه فردوسی مشهد به پایان رسید.

.

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار