سومین کارگاه اندازه‌های اطلاعات و کاربردهای آن در دانشکده علوم ریاضی برگزار شد

ارسال شده در تاریخ :
سومین کارگاه اندازه‌های اطلاعات و کاربردهای آن در دانشکده علوم ریاضی برگزار شد

قطب علمي داده‌هاي ترتيبي و فضايي دانشگاه فردوسي مشهد با همکاري انجمن آمار ايران، سومين کارگاه اندازه های اطلاعات و کاربردهای آن را به‌پاس خدمات علمي استاد گران‌قدر زنده یاد دکتر ناصر رضا ارقامی روز چهارشنبه 9 اسفندماه 1396 در سالن دکتر بزرگ نیای دانشکده علوم ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار کرد.

در آغاز این برنامه، دکتر جعفر احمدی، مدیر قطب علمی داده‌های ترتیبی و فضایی، ضمن خوش‌آمد گویی به شرکت‌کنندگان، برگزاری این برنامه را دستاورد زحمات زنده‌یاد دکتر ارقامی دانست و از خدمات ارزنده علمی و تلاش چشمگیر وی در تحقیقات در نظریه اطلاعات و کاربرد آن با تکیه‌بر آزمون‌های نیکویی برازش در سال‌های اخیر یادکرد.

دکتر جعفر احمدی در ادامه سخنانش از دکتر غلامرضا محتشمی برزادران برای پیشنهاد برگزاری این همایش به یاد دکتر ارقامی و همچنین از کمیته علمی این کارگاه تشکر کرد. وی در ادامه ضمن بیان خلاصه‌ای از زندگینامه دکتر ناصر رضا ارقامی و خدمات علمی وی، ابراز امیدواری کرد که این کارگاه زمینه‌ساز ادامه فعالیت‌های علمی- پژوهشی استاد ارقامی و الگوسازی برای نسل جدید باشد.

محورهای این کارگاه عبارت بودند از: معيارهاي مورداستفاده در نظريه اطلاعات، معيارهاي وابسته به زمان در نظريه اطلاعات، آزمون‌های نيکويي برازش بر مبناي اندازه‌هاي اطلاعات، اندازه‌هاي اطلاعات و قابليت اعتماد، اندازه‌هاي اطلاعات در استنباط آماري و کاربرد اندازه‌هاي اطلاعات در مهندسي و علوم که در قالب 16 سخنرانی در صبح و عصر روز چهارشنبه ارائه شد. در این کارگاه سخنرانانی از دانشگاه‌های اصفهان، یزد، بیرجند، سبزوار و فردوسی مشهد به ارائه سخنرانی پرداختند.

گفتنی است در آغاز برگزاری این کارگاه، کلیپی کوتاه از زندگی علمی زنده‌یاد دکتر ناصر رضا ارقامی و همچنین ویدئویی از کلودی شانون، بنیان‌گذار نظریه اطلاعات، در برای حاضران به نمایش درآمد.

811397

811396

811398

811399

.

.

 

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار