خبر تکمیلی - برگزاری جشن روز زن و تجلیل از مقام بانوان در دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :
خبر تکمیلی - برگزاری جشن روز زن و تجلیل از مقام بانوان در دانشگاه فردوسی مشهد

به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و پاسداشت مقام مادر و نقش زنان در جامعه، جشن روز زن و تجلیل از مقام بانوان دوشنبه 14 اسفندماه در دانشکده علوم پایه برگزار شد.

دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به نقش زنان در جامعه، این قشر را عنصری حیات‌بخش برای جامعه عنوان کرد و افزود: نقش بانوان در اداره جامعه و دانشگاه نقش بارزی است و باید به این مهم توجه ویژه‌ای شود و دانشگاهیان از این فرصت جهت تعالی جامعه و دانشگاه استفاده کنند.

دکتر کافی به حضور بانوان در عرصه‌های مختلف اشاره کرد و افزود در حال حاضر حدود 2 درصد از پست‌های اجرایی کشور توسط خانم‌ها اداره مشود اما در دانشگاه فردوسی مشهد، 16 درصد از اساتید و اعضای هیئت‌علمی، 30 درصد از کارکنان و کارشناسان و بیش از 60 درصد از دانشجویان را بانوان به خود اختصاص داده‌اند و لذا باید به این آمار به دید مثبت نگاه کرد زیرا هرکجا که بانوان در عرصه‌های مدیریتی و اجرایی حضورداشته‌اند شاهد پیشرفت در آن حوزه بوده‌ایم و ان‌شاءالله با این روند شاهد پیشرفت دانشگاه فردوسی مشهد در عرصه‌های مختلف باشیم.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد به نقش زنان در عرصه‌های مختلف تاریخی اشاره کرد و افزود: در تاریخ اروپا و سایر نقاط جهان می‌بینیم که زنان همواره برای زندگی کردن وزنده ماندن می‌جنگیدند اما در حال این بانوان هستند که سکان هدایت جامعه را در دست گرفته‌اند و اگر ما می‌خواهیم پیشرفت کنیم باید به این دید نگاه کنیم که زنان در طول تاریخ همیشه سرافراز بوده‌اند. وی ادامه داد: نباید این نگاه در جامعه وجود داشته باشد که زن چون زن است می‌بایست بایدها و نبایدهای غلطی را که حاصل از رسومات اشتباه در جامعه است رعایت کند و در عرصه‌های مدیریتی نقشی نداشته باشد.

دکتر کافی در پایان صحبت‌های خود با اشاره به این نکته که جایگاه زن در اسلام به‌عنوان مادر و شخصیت تعدیل‌کننده مردان سرکش یادشده است از بانوان فعال در جامعه و دانشگاه فردوسی مشهد خواست تا با درک نقش صحیح خود در اداره جامعه موجبات پیشرفت و ارتقا را در جامعه ایجاد نمایند.

حجت‌الاسلام صالحی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد نیز در این مراسم ضمن پاسداشت مقام زن و نقش آن در جامعه، حضرت فاطمه زهرا (س) را الگویی مناسب برای بانوان دانست و افزود: تجربه نشان داده است هرگاه زنان در جامعه مسئولیتی گرفته‌اند، ازجمله پرکارترین و پرثمرترین مسئولیت‌ها بوده است و شاهد آن بوده‌ایم که در آن جایگاه پیشرفت زیادی حاصل‌شده است که این جز باهمت و پشتکار بانوان در عرصه‌های مدیریتی نبوده است. وی ادامه داد: بسیاری از پتانسیل‌های حقوقی که در کشور وجود دارد به جهت رشد دادن به زنان است اما این مقدار اندک بوده و باید بیشتر گردد. وی افراط‌وتفریط‌های نا به‌جا در جامعه را موجب شکل‌گیری مردسالاری در جامعه دانست و افزود: زنان باید نقش خود را در جامعه در عین حفظ وظیفه مادری ایفا کنند، اما اگر نگاه به زنان در جامعه در حوزه‌های حقوقی و تفاوت‌های جنسیتی به‌درستی دیده نشود و تغییر نکند شاهد تضعیف جایگاه زنان در جامعه خواهیم بود و لذا باید نگاه جامعه به بانوان تغییر پیدا کند.

دکتر انصاری مشاور رئیس دانشگاه در امور بانوان نیز به بانوان همکار در دانشگاه فردوسی مشهد روز زن و بزرگداشت مقام این روز را تبریک گفت.

خانم دکتر کیوان فر مدیر دفتر ریاست و روابط نیز ضمن تبریک میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و پاسداشت مقام مادر و نقش زنان در جامعه به خدمات دکتر پور عبدالله و دکتر رحیمی زاده از اعضای هیئت‌علمی دانشگاه فردوسی مشهد اشاره نمود.

در پایان این مراسم توسط مسئولان از همسر دکتر پور عبدالله و دکتر رحیمی زاده همچنین تعدادی از بانوان تقدیر به عمل آمد.

خبرنگار: الهی نژاد

811420

811421

811423

811422

811425

811424

811426

811427

811428

.

برای مشاهده عکس های بیشتر روی لینکهای زیر کلیک کنید

لینک 1

لینک 2

 .

برای مشاهده فیلم پاسداشت بانو "محترم نشوادیان" همسر استاد فقید دکتر محمدعلی عبدالله نژاد استاد پیشکسوت دانشکده علوم ریاضی اینجا را  کلیک کنید

  .

 

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار