نشست علمي با حضور پروفسور مارگاريتا گروبر و پروفسور عبدالعزيز ساشادينا در دانشكده الهيات برگزار شد.

ارسال شده در تاریخ :
نشست علمي با حضور پروفسور مارگاريتا گروبر و پروفسور عبدالعزيز ساشادينا در دانشكده الهيات برگزار شد.

در اين نشست علمي كه يكشنبه 29 شهريور ساعت 10 در سالن آمفي تئاتر دانشكده الهيات با همكاري مركز پژوهشي جامعه المصطفي العالميه برگزار شد، پروفسور مارگاريتا گروبر استاد الهيات سيستماتيك از دانشگاه كوبلنز آلمان با موضوع "عيسي مسيح عليه السلام در عهد جديد" و پروفسور عبدالعزيز ساشادينا استاد مطالعات اسلامي از دانشگاه جرج ميسون آمريكا و استاد مدعو در دانشگاه فردوسي مشهد با موضوع "منابع گفتگو ميان اسلام و مسيحيت" به سخن پرداختند.

در ابتداي نشست، پروفسور گروبر درباره جايگاه حضرت مسيح عليه السلام در متون و ادبيات عهد جديد توضيحاتي داد و گفت: تلاش حضرت عيسي اين بود كه نشان دهد خداوند، پروردگار محبت است و با فهميدن خداوند به مثابه نقطه عشق و محبت است كه مي توان در بين همه بشريت به نقطه وحدت و تكامل دست يافت. وي بر اساس ديدگاه الهياتي با تأكيد بر تفاوت ها سعي در ايجاد تفاهم و گفتگو ميان اسلام و مسيحيت داشت.

در ادامه پروفسور ساشادينا گفت: هيچگاه نمي توان تمامي انسان ها را موافق و پيرو يك عقيده و نظر كرد بلكه چيزي كه مي توان به آن تمسك جست احترام به يكديگر و گفتگو بر اساس احترام به شأن و جايگاه انساني است. ايشان مبناي گفتگوي بين اديان را نه مباحث الهياتي بلكه اخلاق عنوان نمود.

وي در ادامه به فرمان حضرت علي عليه السلام به مالك اشتر اشاره كرد كه حضرت به مالك فرمودند: " اي مالك تو در سرزمين مصر با دو گروه از مردم مواجه خواهي شد. يك قشر كساني هستند كه همكيشان تو هستند و با تو در دين مشترك اند و قشر ديگر كساني اند كه در خلقت با تو شريك هستند" و اين نشاندهنده تأكيد حضرت به اشتراكات و شآن و جايگاه انساني براي رسيدن به وحدت است. 

قبل از برگزاري نشست، دكتر مارگاريتا گروبر از كتابخانه دانشكده نيز بازديد كرد.

el942

el943

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار