حضور پروفسور امین صیقل در دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :
حضور پروفسور امین صیقل در دانشگاه فردوسی مشهد

پروفسور امین صیقل، رئیس مرکز عربی و اسلامی دانشگاه ملی استرالیا در دانشگاه فردوسی مشهد حضور یافت و در نشست تخصصی جهت آشنایی با فعالیت های آن مرکز و بحث و بررسی در خصوص زمینه های مشترک شرکت کرد.

در این نشست که با حضور دکتر هاشمی، معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی، دکتر واحدیان، مدیر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه و روسای دانشکده های الهیات و معارف اسلامی، علوم اداری و اقتصاد و ادبیات و علوم انسانی برگزار شد، دکتر امین صیقل به معرفی مرکز تحت سرپرستی خود پرداخت.

وی مرکز عربی و اسلامی را یکی از مراکز در دانشکده هنر و علوم اجتماعبی دانشگاه ملی استرالیا دانست و اظهار کرد: موضوعات و مباحث سیاسی، تاریخی، فرهنگی، اقتصاد سیاسی، اقتصاد و اسلام در کشورهای خاورمیانه و آسیای مرکزی در این مرکز تدریس می شود.

دکتر صیقل با اعلام اینکه در این مرکز 1100 دانشجو مشغول به تحصیل و فعالیت های پژوهشی هستند، گفت: حضور دو استاد فارسی زبان و تحقیق در خصوص تاریخ و فرهنگ ایران از اقدامات این مرکز می باشد.

وی با اشاره به وجود 36 دانشگاه در استرالیا ادامه داد: بیشترین بودجه دانشگاه ها در استرالیا در بخش تحقیقات استفاده می شود.

رئیس مرکز عربی و اسلامی دانشگاه ملی استرالیا با بیان اینکه این مرکز بخش آموزش زبان های عربی، فارسی و ترکی را نیز داراست، یادآور شد: این مراکز موضوعات مورد نظر کشور استرالیا را به منظور توسعه روابط در حوزه های تجاری، علمی و صنعتی مورد مطالعه قرار داده و در اختیار دولت می گذارند.

در ادامه دکتر هاشمی به معرفی دانشگاه فردوسی مشهد پرداخت و اظهار داشت: دیپلماسی علمی در دانشگاه فردوسی مشهد در حال پیگیری است و دانشکده های مختلف ارتباطات زیادی با دانشگاه های خارجی انجام داده اند.

روسای دانشکده های حضور یافته در این نشست نیز به معرفی دانشکده تحت مدیریت خود پرداخته و زمینه های همکاری قبلی با دانشگاه های خارجی را بازگو کردند.

همکاری با نشریه علوم سیاسی دانشگاه و مبادلات دانشجو و استاد در رشته های حقوق، الهیات و ادبیات فارسی و علوم سیاسی را می توان از دستاوردهای این نشست دانست.

لازم به ذکر است دکتر صیقل به عنوان همکار مطالعاتی در دانشگاه پرینسون نیوجرسی، بنیاد راکفر و دانشگاه کمبریج فعالیت دارد و کتاب " ظهور و سقوط شاه، از حکومت پادشاهی به حکومت دینی" از مهمترین آثار وی می باشد.

14062

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار