دیدار نمایندگان هشت دانشگاه کشور چین با اساتید و مدیران دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :
دیدار نمایندگان هشت دانشگاه کشور چین با اساتید و مدیران دانشگاه فردوسی مشهد

 هیاتی متشکل از نمایندگان هشت دانشگاه کشور چین  در روز یکشنبه دوم مهر ماه 96 با دکتر کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد دیدار کردند. در این دیدار که دکتر عباسی معاون پژوهشی دانشکده ادبیات و علوم انسانی آنان را همراهی می کرد در باره گسترش همکاری های دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه های کشور چین به بحث و تبادل نظر پرداختند.

نمایندگان هشت دانشگاه از کشور چین که از اساتید دانشگاه های چین آکادمی علوم، آکادمی علوم اجتماعی، دانشگاه مهندسی نانجینگ و ustc کشور چین بودند با ابراز تمایل به گسترش همکاری ها در زمینه های آموزشی و پژوهشی و همچنین تبادل دانشجو هدایایی را به رسم یادبود به رئیس دانشگاه فردوسی مشهد اهدا نمودند.

پس از دیدار با دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد، این هیات نشستی را با اساتید دانشکده ادبیات و علوم انسانی داشتند که در ابتداي نشست دكتر عباسي معاونت پژوهش و فناوري دانشكده توضيحاتي در باره اهميت همكاري هاي علمي با دانشگاه هاي معتبر در كشور چين و زمينه هاي تاريخي و فرهنگي آن ارائه نمود. در ادامه استادان چيني به معرفي خود و دانشگاه هايي كه نمايندگي آنها را بر عهده داشتند پرداختند. جلسه با گفت و گو ميان ميهمانان چيني و استادان و دانشجويان حاضر در جلسه پيرامون زمينه هاي همكاري ميان دو طرف ادامه يافت.

همچنين این هيأت در روز دوشنبه سوم مهرماه از بخش های مختلف دانشکده ادبیات و علوم انسانی بازدید نموده و پس از آن از مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان دانشگاه دیدار نمودند.

در پایان این بازدید استادان دانشگاه های چین نشستی با حضور دکتر احسان قبول، رئیس مرکز فردوسی برگزار نمودند که در این نشست دکتر قبول ضمن معرفی مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان دانشگاه فردوسی مشهد و جایگاه آن در سطح منطقه و بین الملل به حضور روز افزون فارسی آموزان از کشور چین اشاره کرد و نیز بورسیه هایی دانشگاه فردوسی مشهد به دانشجویان کشور چین می دهد، از جمله اعطای بورسیه یک ساله آموزش زبان فارسی و دوره تخصصی تاریخ ایران باستان به 2 دانشجوی چینی و یک دانشجوی پسا دکتری رشته تاریخ مطرح نمود.

استادان و مدیران دانشگاه های کشور چین نیز ضمن تشکر از دانشگاه فردوسی مشهد برای ارائه تسهیلات ویژه به دانشجویان چینی آمادگی خود را برای اعزام دانشجویان رشته های مرتبط به ایران از جمله زبان و ادبیات فارسی، تاریخ، ایران شناسی و اسلام شناسی برای شرکت در دوره های آموزش زبان فارسی اعلام کردند.

در پایان این دیدار دکتر قبول، به مهمانان، سردیس فردوسی و مجموعه کتاب‌های آموزش نوین زبان فارسی را اهداکرد.

ch.h.p.96.2

800680

.

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار