انتخاب دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان یکی از دانشگاه‌های برتر کشور برای حضور در عرصه بین‌الملل

ارسال شده در تاریخ :
انتخاب دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان یکی از دانشگاه‌های برتر کشور برای حضور در عرصه بین‌الملل

دانشگاه فردوسی مشهد از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری موفق به قرار گرفتن در فهرست یکی از دانشگاه‌های برتر کشور برای حضور در عرصه بین‌الملل و ارتقاء و تبدیل به دانشگاهی در سطح تراز بین‌المللی گردید. ضمن تبریک این موفقیت به خانواده بزرگ دانشگاه، جا دارد از تلاش‌های بی‌شائبه و دلسوزانه کلیه همکاران محترم که باعث درخشش نام دانشگاهمان در عرصه بین‌المللی خواهد شد، تشکر و قدردانی گردد.

طبق اعلام وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و در راستای اجرای مفاد سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری‏، دانشگاه‌های منتخب در این طرح امکان بهره‌مندی از فرصت ارتقاء به سطح دانشگاه‌های در تراز بین‌المللی، بر اساس برنامه پیشنهادی خود را خواهند داشت. شایان ذکر است با توجه به اهمیت موضوع پاسخگویی به نیازهای علمی و تعمیق تعاملات در سطح بین‌المللی در سند راهبردی دانشگاه فردوسی مشهد، معاونت‌های برنامه‌ریزی و توسعه منابع و پژوهشی و فناوری، با همکاری معاونت آموزشی، مدیریت همکاری‌های علمی بین‌المللی و اداره دانشجویان غیر ایرانی عهده‌دار تعیین سیاست‌ها و جهت‌گیری‌های ویژه و تفصیلی دانشگاه برای ارتقاء به تراز بین‌المللی گردیدند. خوشبختانه ماحصل این تلاش‌ها، انتخاب دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان یکی از دانشگاه‌های منتخب کشور برای فعالیت در عرصه بین‌الملل گشت. امید است این افتخار بزرگ باعث ارتقاء بیش از پیش جایگاه دانشگاه فردوسی مشهد گردد.

شايان ذكر است كارگروهي با حضور دكتر فرهادي وزير علوم تحقيقات و فناوري و جمعي از انديشمندان حوزه آموزش عالي در وزارت علوم، تحقيقات و فناوري تشكيل و پس از بررسي 5 دانشگاه برتر كشور براي ورود به اين طرح انتخاب شده اند.

بر اساس اين طرح وزارت علوم، دانشگاه هاي منتخب طبق برنامه عملياتي خود مي بايست طي مدت 10 سال در رديف يكي از 200 دانشگاه هاي برتر دنيا قرار بگيرند.

روابط عمومي دانشگاه فردوسي مشهد ضمن تشكر از همه دانشگاهيان عزيز، كسب اين موفقيت دانشگاه را كه مقارن با فرارسيدن سال نو و ميلاد حضرت زهرا (س) شده است به دانشگاهيان ارجمند تبريك عرض نموده و اميدروار است اعضاي محترم دانشگاه در استفاده از اين ظرفيت براي ارتقاي جايگاه دانشگاه ديرينه سال فردوسي مشهد بيش از پيش تلاش نمايند.

.

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار