تقدیر معاون پژوهش و فناوری دانشگاه از دبير علمی همايش بين المللی عدالت و اخلاق

ارسال شده در تاریخ :
تقدیر معاون پژوهش و فناوری دانشگاه از دبير علمی همايش بين المللی عدالت و اخلاق

دکتر احمد رضا بهرامی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد از دکتر جعفر مروارید استاديار گروه آموزشی فلسفه و حکمت اسلامی دانشكده الهيات و معارف اسلامي و دبير علمي همايش بين المللي عدالت و اخلاق برای برگزاری شایسته این همایش تقدیر کرد.

همایش بین المللی عدالت و اخلاق با حضور اندیشمندانی از کشور ایران و میهمانانی از کشورهاي انگلستان ، مراکش و ترکيه در روزهای شنبه و یکشنبه ۲۶ و ۲۷ فروردین 1396 در دانشکده الهیات دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

برگزاری همايش بين المللي عدالت و اخلاق در ادامه سلسله همایش های علمی سیره و معارف رضوی در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد که منابع بنیادین مفاهیم اسلامی عدالت و اخلاق، قرائت های كلامی، فقهی و فلسفی از عدالت و پیامدهای اخلاقی آن، نسبت گفتمان اخلاق اسلامی و گفتمان عدالت حقوقی، اخلاق گفتگو و هم زیستی عادلانه در تعالیم امام رضا «علیه السلام»، نقش عدالت در تعامل تمدنی اسلام با دیگر تمدن ها و مشهدالرّضا، خاستگاه وحدت فرهنگی و معنویت اسلامی از محورهای این همایش بود.

لازم به ذکر است در این همایش 21 نهاد در داخل و خارج از کشور همکاری خود را در راستای اهدای مقالات، سخنرانی‌ها و برگزاری پیش‌نشست‌ها آمادگی خود را اعلام کردند و در همین راستا در دو سال گذشته 8 پیش نشست در داخل کشور تحت همین موضوع و دو نشست در خارج کشور یکی در دی ماه 95 در لبنان و یکی در بیرمنگام انگلستان در فروردین 96 برگزار گردید.

همچنین در این همایش دوروزه هفت نشست تخصصی نیز در دانشکده الهیات دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

لازم به ذکر است مراسم اختتامیه همایش بین الملالی عدالت و اخلاق در روز یکشنبه 27 فروردین ماه 1396 در تالار اجتماعات دانشکده الهیات دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

edalat

.

.

 

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار