تفاهم نامه همکاری دانشگاه فردوسی مشهد با موسسه مطالعات آسیای مرکزی و افغانستان

ارسال شده در تاریخ :
تفاهم نامه همکاری دانشگاه فردوسی مشهد  با موسسه مطالعات آسیای مرکزی و افغانستان

تفاهم نامه همکاری دانشگاه فردوسی مشهد و موسسه مطالعات آسیای مرکزی و افغانستان در روز چهارشنبه 27 اردیبهشت ماه 96 با حضور دكتر عبدالرضا جوان‌جعفری رئیس دانشکده علوم اداری و اقتصاد ، دکتر محسن خلیلی مدیر گروه علوم سیاسی دانشگاه، تعدادی از مدیران دانشکده و محمد صدیقی‌فر مدیر و تعدادی از اعضای موسسه مطالعات آسیای مرکزی و افغانستان امضا شد.

دکتر جوان‌جعفری رئیس دانشکده علوم اداری و اقتصاد این تفاهم نامه را شروعی برای یک فرآینده جدید در فعالیت های دانشکده عنوان نمود و اظهار داشت : گروه علوم سیاسی دانشکده علوم اداری و اقتصاد دانشگاه فردوسی مشهد یکی از بهترین گروه‌های آموزشی موجود در کشور میباشد.

دکتر خلیلی مدیر گروه علوم سیاسی دانشگاه فردوسی مشهد نیز در این نشست اظهار داشت : گروه علوم سیاسی دانشگاه فردوسی مشهد در سال 1378 تاسیس شده است و امضای این قرارداد راهی برای زمینه‌های همکاری مشترک این گروه  عنوان کرد.

سپس محمد صدیقی‌فر مدیر موسسه مطالعات آسیای مرکزی و افغانستان بر اهمیت تغییرات ژئوپلیتیکی شرق ایران اشاره کرد و اثرات این حوزه بر جمهوری اسلامی را مهم خواند و افزود مجاورت استان خراسان با کشورهای آسیای مرکزی و افغانستان این ضرورت را برای بررسی این حوزه توسط موسسات مطالعاتی مستقر در استان و مراکز علمی استان مانند دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان یکی از قطب‌های علمی کشور می‌طلبد.

برگزاري سمينار، همايش، سخنراني و ميزگردهاي علمي و تخصصي در موضوعات مورد علاقه طرفين، همکاری در اجرای طرح‌های تحقیقاتی مشترک، نشر مشترک کتاب، برگزاری کارگاههای فصلی آموزشی، مبادله محصولات علمی-تحقیقاتی، طراحی و انتشار نشریات تخصصی، ایجاد دوره‌های آموزشی، حمایت از پایان نامه‌های دکتری و ایجاد فرصت تحصیلی در کشورهای هدف، بخش‌هایی از تفاهم نامه امضا می‌باشد.

800054

.

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار