نشست رئیس بنیاد ملی نخبگان خراسان رضوی با اساتید و دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :
نشست رئیس بنیاد ملی نخبگان خراسان رضوی با اساتید و دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد

دکتر احمدی زاده رئیس بنياد نخبگان خراسان رضوي طی نشست هایی در روزهای 21 الی 23 خرداد ماه 1396 با اساتید و دانشجویان دانشکده های مهندسی، کشاورزی ، منابع طبیعی و علوم دانشگاه فردوسی مشهد دیدار و گفتگو کرد.

رئیس بنیاد نخبگان استان ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع اساتید و دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد هدف از این جلسات را آشنایی و ارتباط مستقیم با بدنه بخش های مختلف دانشگاه عنوان کرد و گفت: سعی می­ شود در این جلسات با مشکلات و دغدغه های دانشجویان استعداد برتر و اساتید دانشگاهی آشنا شویم و با برگزاری اتاق فکر و بر اساس قوانین و سیاست های بنیاد نخبگان و همکاری دستگاه های اجرایی مشکلات آنان را مرتفع سازیم.

در این نشست ها دكتر احمدي زاده به بیان سهم استان ، بويژه سهم دانشگاه فردوسي مشهد در بهره مندي ازتسهيلات صندوقها ، مشوقها و حمايتهاي معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري ، در مقايسه با ساير دانشگاهها و استانها اشاره نمود.

وی خاطر نشان کرد با وجود اینکه بنیاد های استانی متولی اشتغال نیستند ولی با بررسی وضعیت اشتغال نخبگان و استعدادهای برتر استان در قالب طرح پایش و پالایش بانک اطلاعاتی نخبگان،  به دنبال جذب نخبگان در دستگاه های اجرایی هستیم و تاکنون نیز در این 3 ماه فعالیت در بنیاد نخبگان خراسان رضوی افرادی  به شرکت های معتبر و دستگاه های اجرایی جهت به کارگیری و اشتغال معرفی شده اند.

دکتر احمدی زاده در ادامه به تشریح آئین نامه ها و حمایت های بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پرداخت.

ایشان در بخش دیگری از این نشست ها که در دانشکده های دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد،  به بیان تفاوت نخبه و استعداد برتر بر اساس تعاریف شورای انقلاب فرهنگی و رويكردهاي اصلي در شناسايي مستعدان پرداخت.

رئیس بنیاد نخبگان استان علاوه بر تشریح وظایف و خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی و صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران به معرفی ستادهای توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پرداخت و خواستار ارائه طرح های پژوهشی و فناوری از سوی اساتید دانشگاه جهت ارسال به ستادهای مذکور شد.

وی همچنین از غيبت دانشگاههاي خراسان رضوي در اجراي طرحهاي كلان فناوري و نيز مغفول ماندن توانمندي هاي دانشگاه فردوسي مشهد و همچنين حجم اندك سهم استان از جذب اعتبارات صندوقهاي حمايتي و ستادهاي فناوري راهبردي و كارگروه هاي پژوهشي ابراز تاسف نمود.

در ادامه وی ضمن توصيه به افزايش دغدغه ها و مشاركت در اينگونه طرحها ، مطالبه گري براي تعلق سهم دانشگاه را ضروري دانست و تلاش هاي بنياد را از طريق رويكردهاي جديد همچون گسيل استعداد هاي برتر از طريق اشراف به آيين نامه هاي تاسيس بنياد ملي نخبگان ، نخبه پروري ، شناسائي مستعدان و افزايش دامنه نخبگان را مكمل اين مطالبه گري برشمرد.

در پایان این نشست ها به پرسش های اعضاء هیات علمی و دانشجویان پیرامون حمایت از همایش های معتبر علمی، توانمند سازی مخترعین، استفاده حداکثری از تسهیلات و حمایت های معاونت علمی و فناوری و همچنین ارائه طرح های کلان فناوری پاسخ داده شد.

800180

800178

800181

800182

.

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار