مراسم احیای شب نوزدهم ماه مبارک رمضان در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد

ارسال شده در تاریخ :
مراسم احیای شب نوزدهم ماه مبارک رمضان در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد

همزمان با شب نوزدهم ماه مبارک رمضان، مراسم احیای اولین شب از شبهای قدر و ضربت خوردن حضرت امیرالمومنین علی (ع)  در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، امسال نيز همانند سال هاي گذشته، با فرا رسيدن ليالي قدر، دانشگاه فردوسي مشهد، در شب نوزدهم ماه مبارک رمضان ميزبان بيش از 5000 نفرازسوگواران مولاي متقيان، حضرت علي (ع) بود.

ويژه برنامه هاي دانشگاه فردوسي مشهد در شب نوزدهم ماه مبارك رمضان از ساعت 22 آغاز شدو پس از اقامه نماز قضا، دعاي جوشن كبير توسط آقایان یاسر پارسایی و حسین افخمی و مداحی حاج حسین پیرزاد قرائت شد و سپس مراسم سخنراني و احیا توسط حجه الاسلام والمسلمين قرائتی برگزار گردید.

  حجه السلام المسلمين قرائتی در این مراسم اظهار داشت: توسل به خداوند انسان را قدرتمند می کند و بواسطه این قدرت از دیگران بی نیاز می شود.

وي با بيان اينكه شب قدر شب سرنوشت ساز انسان است و موجب آشکار شدن هویت واقعی انسانها می شود و  با توجه به آنچه كه در قرآن ذكر شده است تقدير امور در شب قدر حتمي مي باشد و هر كس در دنيا شايستگي داشته باشد لطف عظيم خداوند سبحان شامل حال او مي شود از جوانان خواست در این ماه بیشتر تدبر کنند.

حجه السلام المسلمين قرائتی در ادامه افزود : ازدواج را آسان بگیرید و به دانشجویان توصیه نمود در زمان اوقات فراغت مطالعه کنند همچنین در کنار آموختن آموزش به فراگرفتن مهارت نیز مشغول گردند.

وی در پایان سخنان خود با اشاره به تفاوت بین انسانهای با تقوا و بدون تقوا در نگاه به دنیا و اخرت توصیه نمود از این ایام بهترین استفاده را بکنند.

سپس مراسم احیا توسط حجت الاسلام و المسلمین قرائتی برگزار شد.

لازم به ذکر است مراسم شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان نیر در مزار شهدای گمنام دانشگاه جنب مسجد حضرت زهرا (س) دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می شود.

ghadr.19.2

.

.

 

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار