به مناسبت روز تربیت بدنی و ورزش: گفتگو با دکتر طاهری استاد علوم ورزشی دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :
به مناسبت روز تربیت بدنی و ورزش: گفتگو با دکتر طاهری استاد علوم ورزشی دانشگاه فردوسی مشهد

هفته تربیت بدنی همه ساله از ۲۶ مهر تا دوم آبان به منظور آشنایی جامعه با اهمیت و اثرات کاربرد ورزش در زندگی فردی و اجتماعی، اشاعه، توسعه و ترویج ورزش در خانه و خانواده، هدایت و توجه جامعه به ورزش های همگانی برگزار می شود.

دکتر طاهری عضو هیات علمی دانشکده علوم ورزشی دانشگاه فردوسی مشهد و رئیس سابق دانشکده و مدیریت تربیت بدنی دانشگاه در آستانه هفته تربیت بدنی در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد ضمن تبریک این ایام، افزود:  توجه به ورزش مانع کسالت و تنبلی است و موجب افزایش توانایی جسمانی و سلامت روح می شود. ورزش موجب تعادل جسم و جان و باعث شادی و نشاط و سرزندگی است و این آثار سودمند است که توجه به ورزش را برای همه ی اقشار جامعه پراهمیت می کند.

وی با اشاره به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد در سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی در سال 1395 ، اظهار کرد : در سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی،دانشجویان پسر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور، دانشجویان پسر دانشگاه فردوسی مشهد، به مقام قهرمانی و دانشجویان دختر به مقام نایب قهرمانی دست یافتند.

دانشگاه فردوسی مشهد مفتخر است که توانسته در برگزاری جشنواره های فرهنگی ورزشی،المپیادهای درون دانشگاهی ، مسابقات هفته خوابگاه های دانشجویی و هفته سلامت، موفق عمل نماید.

دکتر طاهری از تنظیم و تهیه تقویم سالیانه ورزشی دانشگاه، تشکیل انجمن های ورزشی رشته های فعال و برگزاری انتخابات دبیران انجمن های ورزشی در دانشگاه فردوسی مشهد  خبر داد و بیان کرد : بیش از صد ساعت از شیفت سالن های ورزشی دانشگاه به دانشجویان ، کارکنان و اعضا هیات علمی اختصاص یافته است و تیم های ورزشی قهرمانی با بالغ بر 30 رشته ورزشی از دانشجویان ، کارکنان و اعضای هیات علمی تشکیل شده است .

وی هم چنین از اختصاص یک سالن ورزشی ویژه بانوان جهت برگزاری کلاس های آموزشی و فوق برنامه و سه سالن بدنسازی و پارک دوچرخه سواری ویژه  بانوان خبر داد و گفت : دانشگاه فردوسی مشهد در نظر دارد،  رسیدگی به برنامه های آموزشی و ورزشی بانوان را در اولویت قرار دهد .

استاد علوم ورزشی دانشگاه خاطر نشان کرد: باتوجه به اینکه دانشگاه فردوسی مشهد جزو برترین دانشگاه های کشور است و به لحاظ وجود استاندارد های لازم در این فضا و وجود اساتید مجرب از سطح آموزشی و علمی بالایی در حوزه تربیت بدنی برخوردار است به طوری که در هر سال حدود 300 کلاس آموزشی در بیش از 20 فضای ورزشی توسط حدود 40 نفر از اساتید و مربیان برگزار می گردد . همچنین با وجود پتانسیل های موجود تقاضای زیادی از موسسات آموزشی، اداری و ارگان های استانی و کشوری از جمله فدراسیون فوتبال، هندبال ورزش های سه گانه، وزارت نفت و مخابرات جهت برگزاری کلاس های آموزشی و برگزاری مسابقات وجود دارد که تا حد ممکن همکاری لازم با این موسسات صورت گرفته است .

لازم به ذکر است دکتر طاهری که تا چندی پیش ریاست دانشکده علوم ورزشی و مدیریت تربیت بدنی دانشگاه فردوسی مشهد را برعهده داشت، به دلیل عزیمت به خارج از کشور به منظور گذراندن فرصت مطالعاتی، مسئولیت های مدیریت خود را واگذار نمود.

خبرنگار: یعقوب پور

.

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار