معرفی کتاب: بررسی توان تمایزی سلول‌های بنیادی

ارسال شده در تاریخ :
معرفی کتاب: بررسی توان تمایزی سلول‌های بنیادی

کتاب «بررسی توان تمایزی سلول‌های بنیادی» تألیف دکتر مریم مقدم متین، استاد گروه آموزشی زیست‌شناسی دانشگاه فردوسی مشهد، در بهار 1396 در 798 صفحه و با قطع وزیری توسط انتشارات دانشگاه فردوسی مشهد منتشر شد.

مسائل ذیل در این کتاب موردبحث و بررسی قرارگرفته است:

کتاب حاضر در قالب شانزده فصل، مجموعه‏ای از اطلاعات هدفمند و طبقه‌بندی‌شده در مورد روش¬های تمایز انواع سلول‌های بنیادی به سلول‏های عملکردی بافت¬های مختلف بدن است که توسط جمعی از پژوهشگران علوم سلولی و مولکولی به رشته تحریر در آمده است. فصل اول حاوی اطلاعاتی در ارتباط با انواع سلول¬های بنیادی و ویژگی‏های شاخص آن‏هاست و در بقیه فصل‌ها به توصیف روش‏های گوناگون القای تمایز انواع سلول-های بنیادی به یک بافت خاص و روش‏های تأیید تمایز در سطح فنوتیپ و عملکرد، پرداخته‌شده و شامل مقدمه، معرفی ساختار بافت موردنظر و تحقیقات و دستاوردهای آزمایشگاهی و بالینی مربوطه است. در نگارش کتاب سعی بر این بوده که از تصاویر و جدول‏های برگرفته از جدیدترین منابع و مقالات معتبر دنیا برای انتقال سریع مفاهیم استفاده شود.

نظر به اینکه امروزه کاربرد سلول¬های بنیادی در پزشکی ترمیمی مورد استقبال بسیاری از پژوهشگران واقع‌شده، امید است کتاب حاضر بتواند راهگشای پژوهش¬های پیشرو درزمینهٔ کاربرد این سلول¬ها در علوم پایه و پزشکی باشد.

 تصویر جلد کتاب در ابعاد بزرگتر

book.bonyadi

.

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار