پيام تسليت رئيس دانشگاه فردوسی مشهد به مناسبت درگذشت دكتر جمشید درویش

ارسال شده در تاریخ :
پيام تسليت رئيس دانشگاه فردوسی مشهد به مناسبت درگذشت دكتر جمشید درویش

به مناسبت درگذشت دکتر جمشید درویش، استاد پیشکسوت زیست‌شناسی دانشگاه فردوسی مشهد در روز چهارشنبه 24 آبان ماه 1396، دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد طی پیامی این مصیبت را به خانواده محترم ایشان و جامعه دانشگاهیان بزرگوار تسلیت گفت. در این پیام آمده است:

خبر تأسف‌بار درگذشت همكار گران‌قدر زنده‌یاد دكتر جمشید درویش، استاد پیشکسوت زیست‌شناسی دانشگاه فردوسي مشهد اندوهي بزرگ بر دل‌هایمان نهاد.

خدمات ارزنده ايشان طي سال‌ها تلاش به‌عنوان استاد گروه زیست‌شناسی دانشكده علوم و عضو فعال انجمن زیست‌شناسی کشور بر جامعۀ دانشگاهي پوشيده نيست. استاد برجسته‌ای كه نه‌تنها در عرصه علم و شناخت ناشناخته‌های عالم جانداران سرآمد بود، بلكه استاد ادب و محبت و متانت بود. بی‌شک نام و ياد او همواره زنده و جاودان خواهد ماند! دکتر جمشید درویش سال‌ها نقش پررنگی در برنامه‌ریزی‌های کلان زیست‌شناسی در سطح کشور، ازجمله تأسیس رشته‌های تخصصی جانورشناسی داشت.

از خداوند متعال براي آن مرحوم علوّ درجات و رحمت الهي و براي خانواده داغدار و همكاران و دانشجويانش در دانشگاه فردوسي مشهد صبر و شكيبايي آرزومندم.

ياد و خاطر بزرگان علم، پاينده باد.

دکتر محمدکافی

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد

.

.

 

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

    
  نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

  نظرات (1 نظر)

  جعفر صابری نجفی
  پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۳

  انا لله و انا الیه راجعون
  از وقوف خبر در گذشت استاد علم و اخلاق و یار دیرینه ام جنا ب آقای دکتر جمشید درویش بسیار متاسف و متاثر شدم. چه زود به دیار باقی شتافت و خانواده محترم خود و دوستان و همکاران دانشگاهی خود را داغدار و عزا دار نمود. از خداوند منان برای روح این تلاشگر خستگی ناپذیر در راه علم زیست شناسی آمرزش و برای بازماندگانشان طلب صبر می نماید.
  دکتر جعفر صابری نجفی

  آخرین اخبار