مراسم اختتامیه مسابقه چراغ راه و تقدیر از برترین های شاهد و ایثارگر دانشگاههای منطقه ۹کشور در دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :
مراسم اختتامیه مسابقه چراغ راه  و تقدیر از  برترین های شاهد و ایثارگر دانشگاههای منطقه ۹کشور در دانشگاه فردوسی مشهد

مراسم اختتامیه مسابقه فرهنگی چراغ راه ( معرفی قهرمان ایثارگر من ) همزمان با بزرگداشت روز شهید و تجلیل از برترین های دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه های منطقه 9 کشور در سالن اجتماعات دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهدبرگزار شد .

این مراسم با حضور دکتر هاشمی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ، دکتر طاهری معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه ، مدیر کل امور ایثارگران وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، معصومی مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خراسان رضوی، سردار نجاتی مدیر کل حفظ آثار دفاع مقدس، دکتر مجتبی بذرافشان رییس سازمان بسیج اساتید دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی خراسان رضوی در روز سه شنبه پانزدهم اسفند ماه 1396 در تالار اجتماعات دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

در این مراسم که مدیران شاهد و ایثارگر و دانشجویان شاهد و ایثارگر برتر دانشگاههای فردوسی مشهد ،اسفراین، بیرجند، بجنورد، تربت حیدریه، حکیم سبزواری سبزوار، سمنان، شاهرود، دامغان، کوثر بجنورد و نیشابور حضور داشتند، دانشجویان برتر و نخبه شاهد و ایثارگر راه یافته به جشنواره ایثار معرفی و از برگزیدگان تقدیر به عمل آمد.

پس از تلاوت آیاتی از قرآن کریم و نواخته شدن سرود جمهوری اسلامی دکتر هاشمی معاون آموزشی دانشگاه فردوسی مشهد و از اساتید مشاور پیشکسوت شاهد و ایثارگر ضمن یادآوری خاطراتی از دوران نه چندان دور خود به عنوان استاد مشاور به دانشجویان و مهمانان شرکت کننده در مراسم خیر مقدم گفت.

ایشان همچنین رهنمودهایی را در ارتباط با ایثار آموزشی، پژوهشی و فرهنگی بیان نموده و آن را رسالتی بر دوش دانشجویانی که پدرانشان جان و همه بضاعت خود را ایثار کرده اند، دانست.

در ادامه سرود خاطره انگیز " مادر برام قصه بگو" توسط گروه سرود دانش آموزی اجرا شد و لحظاتی حال و هوای جلسه را در آستانه سالروزی ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)  متبرک نمود.

پس از آن حجه الاسلام معصومی مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خراسان رضوی ضمن تبریک میلاد حضرت زهراسلام الله علیها به تشریح ابعاد شخصیتی ایشان  در قالب مادر، همسر و فرزند رسول الله به عنوان بهترین الگو در هر کدام از این نقش ها به خصوص حمایت از پیامبر صلوات الله علیه و آله تا رسیدن به مقام ام ابیهایی پرداخت.

در ادامه برنامه دکتر حسین افخمی روحانی رئیس اداره امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه فردوسی مشهد در مورد مسابقه چراغ راه توضیحاتی ارائه داد و افزود: این مسابقه ابتدا در کارگروه دفاع مقدس مطرح و برای دانشجویان ایثارگر با هدف معرفی پدران و مادران خود و معرفی و بیان آلام متاثر از جنگ و ایثارگری های آنان در نظر گرفته شد. اما پس از آن گستره شرکت کنندگان از دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه فردوسی مشهد به خانواده بزرگ دانشگاه اعم از اساتید، کارمندان، دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه فردوسی مشهد توسعه پیدا کرد.

77 اثر در مهلت تعیین شده به دبیرخانه مسابقه ارسال و داوری این آثار را آقایان سیدسعید موسوی نویسنده ده ها عنوان کتاب در زمینه دفاع مقدس و فارغ التحصیل دانشکده ادبیات دانشگاه فردوسی مشهد و شاعر گرانقدر استاد برزگر خراسانی به عهده داشت.

پس از آن صاحبان آثار منتخب و برگزیده به شرح زیر معرفی شدند:

شعر: احمد اخلاقی

دلنوشته : بهنام منصورزاده

خاطره : زهرا زحمتکش

داستان : شیما پوستچی خراسانی

و متن ادبی : بهاره قدس روحانی

اهدا لوح تقدیر و کمک هزینه سفر به کربلای معلا ره آورد این مسابقه برای برگزیدگان آن بود که تقدیمشان شد.

اجرای صلوات خاصه حضرت رضا علیه السلام و تقدیر از برترین ها پایان بخش مراسم بود.

811431

811432

811433

811434

811435

811436

.

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار