مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره دانشگاهی حرکت در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

ارسال شده در تاریخ :
مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره دانشگاهی حرکت  در دانشگاه فردوسی مشهد  برگزار شد.

مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره دانشگاهی حرکت در شامگاه روز دوشنبه 14 اسفندماه 1396 در تالار اجتماعات دکتر رحیمی زاده دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد .

دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد ضمن عرض خیر مقدم و ابراز خرسندی از حضور در جمع فعالان انجمن های علمی گفت: پویایی، شکوفایی، امید و شادی توسط توسط انجمن های علمی در سطح دانشگاه فردوسی مشهد ایجاد می شود. می توان گفت دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد از استادان و کارکنان آن پیشرو تر هستند.

وی با اشاره به 12 هدف اصلی در سند راهبردی و چشم اندازه دانشگاه فردوسی مشهد، بیان کرد: در تحقق هر یک از این اهداف انجمن های علمی بسیار موثر خواهند بود و می توانند دانشگاه را دررسیدن به جایگاه آرمانی خود یاری کنند.

رییس دانشگاه فردوسی مشهد نخستین هدف را جذب دانشجویان نخبه عنوان کرد و افزود: دانشجویان نخبه می توانند دانشگاه را توانمند کنند و جذب نخبگان جز با افزایش شهرت و اعتبار دانشگاه فردوسی مشهد امکان پذیر نخواهدبود و این افزایش اعتبار با تلاش های انجمن های علمی محقق خواهد شد.

وی تحقق دانشگاه سبز را از اهداف مهم دانشگاه فردوسی مشهد عنوان کرد و انجمن های علمی را در رسیدن به این هدف پیشگام دانست.

دکتر کافی تصریح کرد: امروزه چالش جدی دانشگاه ها توانمندسازی دانشجویان و دانش آموختگان است و مزیت دانش آموختگان مهارت های آن ها است. یکی از مهم ترین مهارت ها، کار تیمی و گروهی است و کسب این مهارت با تمرین در انجمن های علمی امکان پذیر خواهد بود.

رییس دانشگاه فردوسی مشهد در پایان از اعتبار و بودجه کلان دانشگاه در حوزه علمی و پژوهشی خبر داد.

دکتر غفاری معاون فرهنگی، اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری نیز در سخنان خود اظهار نمود: انجمن های علمی در مجموعه ی تشکل های دانشجویی که در دانشگاه ها فعال هستند، بزرگترین و پر تعدادترین هستند. نزدیک به ده هزار انجمن علمی در دانشگاه ها تحت نظارت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری فعالیت می کنند که هرکدام از آن ها به نوبه خود دستاوردهای ارزنده ای داشته اند و دانشگاه فردوسی مشهد باتوجه به تلاش و همکاری موثر مدیریت آن همواره درتمامی جشنواره ها خوش درخشیده است و افزود: امیدوارم این درخشش در آینده هم ادامه داشته باشد.

وی افزود: آنچه که انجمن های علمی موجد آن هستندعناصری است که حلقه مفقوده جامعه ما هستند. عادت به فعالیت های جمعی و استفاده مناسب از خرد جمعی فلسفه ایجاد انجمن های علمی است تا تعامل هرچه بیشتر بین دانشجویان در دانشگاه ها برقرار شود. دانشگاه نسل سوم و چهارم بر مبنای همکاری های بین فردی و گروهی استوار است.

وی در پایان ضمن قدردانی از همکاری بین انجمن های علمی و مدیریت دانشگاه فردوسی مشهد از تمهیدات صورت گرفته برای حمایت مالی از فعالیت های علمی و پژوهشی دانشگاه ها خبر داد.

لازم به ذکر است این مراسم با حضور دکتر کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد،دکتر معتمدی مدیر فرهنگی و فعالیت های داوطلبانه دانشگاه فردوسی مشهد، دکتر غفاری معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم، دکتر کمال الدین حسینی مدیر کل فرهنگی اجتماعی استانداری خراسان رضوی، دکتر اصولی، دکتر شهلا و دکتر ودیعی اعضای شورای اسلامی شهر مشهد برگزار شد.

گفتنی است در این مراسم پس از سخنان دکتر داوری معاون سابق فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه ، از انجمن های علمی برگزیده ، اتحادیه ها و شورای دبیران انجمن های علمی و تمامی فعالان در این حوزه به ویژه علی توکلی دبیر سابق شورای انجمن های علمی دانشگاه فردوسی مشهد،تقدیر به عمل آمد

خبرنگار: یعقوب پور

811439

811438

811441

.

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار