چهلمین روز درگذشت دکتر تقی وحیدیان کامیار گرامی داشته شد

ارسال شده در تاریخ :
چهلمین روز درگذشت دکتر تقی وحیدیان کامیار گرامی داشته شد

مراسم نکوداشت دکتر تقی وحیدیان کامیار، استاد پیشکسوت گروه زبان و ادبیات فارسی در چهلمین روز درگذشت ایشان، در تالار شریعتی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

در این مراسم که استادان و دانشجویان استاد حضور داشتند، دکتر ساکت رئیس مرکز آثار مفاخر و اسناد دانشگاه با بیان اینکه تقدیر از كوششهای استادان دانشگاه از سوی مرکز آثار مفاخر و اسناد دانشگاه امروز به يك گفتمان تبديل شده است، گفت: خرسندیم که این حرکت از سوی دیگر واحدهای دانشکده ها پیگیری می شود و برگزاری نکوداشت دکتر وحیدیان از آن نمونه است.

دکتر یاحقی، استاد گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به دوستی خود با دکتر وحیدیان در فرهنگسرای فردوسی و قطب علمی فردوسی شناسی عنوان کرد: زمانی وجود انسان به بار می نشیند که علم او به ثمر برسد و در عمل نشان داده شود که دکتر وحیدیان کسی بود که علم او در عملش نشان داده شده بود.

وی دکتر وحیدیان را فردی شاخص در حوزه کتاب های درسی آموزش و پرورش دانست و اضافه کرد: کار علمی وسعت و بعد زیادی دارد که تاثیر مثبت در جامعه یکی از ابعاد کار علمی است.

در ادامه دکتر دیانی، استاد پيشكسوت دانشکده روانشناسی و علوم تربيتي و از دوستان استاد وحیدیان، دکتر قوام، مدیر گروه زبان و ادبیات فارسی، خانم دکتر پورخالقی، استاد گروه زبان و ادبیات فارسی و خانم دکتر صالح نیا، استادیار گروه زبان و ادبیات فارسی و دو نفر از اعضای خانواده استاد، به بازگویی ابعاد شخصیتی دکتر وحیدیان و ذکر خاطراتی از ایشان پرداختند.

این مراسم با غرس یک اصله نهال به یاد دکتر وحیدیان کامیار و یک اصله نهال به نام دکتر انزابی نژاد، دوست و همکار ایشان پایان یافت.

گفتنی است در این مراسم از ویژه نامه یادبود دکتر تقی وحیدیان کامیار که به همت خانم دکتر صالح نیا آماده و چاپ شده بود، رونمایی شد.

811444

811445

811446

.

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار