سفر دانشگاهیان دانشگاه فردوسی مشهد به نیشابور به مناسب بزرگداشت روز ملی عطار

ارسال شده در تاریخ :
سفر دانشگاهیان دانشگاه فردوسی مشهد به نیشابور به مناسب بزرگداشت روز ملی عطار

در راستای ارج نهادن به مقام عارف نامی عطار نیشابوری، روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد در اقدامی با هماهنگی با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی و با همکاری ستاد اردوهای دانشگاه مستقر در دانشکده علوم ورزشی دانشگاه فردوسی مشهد ، سفر یکروزه دانشگاهیان به نیشابور و زیارت مزار عطار نیشابوری را برنامه ریزی کرد. در این سفر که در سه روز متوالی صورت گرفت تعداد 125 نفر دانشجوی دختر و پسر و بیش از 175 نفر ‌عضو هیات علمی و غیر هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد شرکت کردند.

پیرو استقبال خوب دانشگاهیان و به همت رایزنی و هماهنگی های صورت گرفته توسط روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی در روز شنبه همزمان با مبعث رسول اکرم (ص) اعضا هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد با قطار گردشگری ویژه عطار که به همین منظور آماده شده بود، به نیشابور سفر کردند.

استقبال از قطار گردشگری در ایستگاه نیشابور توسط شهردار نیشابور رییس میراث فرهنگی این شهر و جمعی از مقامات علمی و فرهنگی شهر صورت گرفت‌. در این مراسم میزبانان با گل و شیرینی و نواختن ساز و دهل به مهمانان دانشگاه فردوسی مشهد و مدیران استانی خیر مقدم گفتند.

سپس مهمانان دانشگاه با اتوبوس از اماکن دیدنی شهر نیشابور از جمله کاروانسرا و مسجد دهکده چوبی دیدن کردند و برای شرکت در همایش روزملی عطار نیشابوری در فرهنگسرای سیمرغ حاضر شدند.

پس از همایش همکاران دانشگاه فردوسی مشهد در مراسم رونمایی مجسمه عطار شرکت کرده و سپس برای گلباران مزار عطار راهی آرامگاه این عارف بزرگ شدند.

پس از مراسم گلباران و صرف ناهار به آرامگاه خیام رفته و با اختتامیه همایش و مراسم شعرخوانی خاتمه یافت.

لازم به ذکر است دانشگاهیان دانشگاه فردوسی مشهد در این سفر یک روزه از مقبره و موزه حکیم عمر خیام ، کمال الملک بازدید و پس از زیارت امامزاده محروق و ابراهیم در مسابقاتی که توسط روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد و با همکاری آقای چراغچی سرپرست ستاد اردوهای دانشگاه مستقر در دانشکده علوم ورزشی دانشگاه فردوسی مشهد و همکاران ایشان برگزار شد شرکت کردندکه در پایان این مسابقات جوایزی نیز به برندگان اهدا شد.

820071

820074

820084

820073

820075

820076

820086

820085

 

820077

820078.

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

    
  نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

  نظرات (1 نظر)

  دکتر سیدحسن کاظمی ریابی
  چهارشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۸:۱۴

  از قدیم گفته اند، سالی که نکوست از بهارش پیداست و چه خوش بهاری است امسال.
  هرچند نتوانستم در این برنامه زیبا شرکت کنم، منتهی هر آدم منصفی می داند، هماهنگی ها واقدامات قبل، درحین و بعد از برگزاری اینجنین مراسمی همت و تلاش خستگی ناپذیر می خواهد. خدا قوت به خانم دکتر کیوانفر و سایر عزیزان. به نظر حقیر اگر هدف پراکندن نشاط، فروریختن دیوارهای مجازی بین اعضای خانواده بزرگ دانشگاه فردوسی و افزایش حس همدلی و مشارکت در ساختن جامعه بهتر باشد (که انشاء الله همین هم هست)، نتایج گرانقدر آن خیلی زود محسوس همه خواهد شد.

  ساقی بشکن خمار جان را
  دریاب حیات جاودان را

  کین یک دوسه روز عمر باقی است
  از دست مده می مغان را

  وان دم که تهی شود صراحی
  بفروش به جرعه‌ای جهان را

  در فصل بهار و موسم گل
  بی عشق مدار عاشقان را

  (از دیوان اشعار فَریدالدّین ابوحامِد محمّد عطّار نِیشابوری)

  آخرین اخبار